З п'ятниці, 17 липня, в небі з'явиться найяскравіший і найнасиченіший зорепад 2020 року – метеорний потік Персеїди.

Читайте також: Цієї ночі українці зможуть побачити найяскравіший зорепад року

Зорепад триватиме до 24 серпня, а його інтенсивність може досягати 200 метеорів на годину, пише Обозреватель.

Зорепад Персеїди: що це?

Персеїди – це один із найпотужніших метеорних потоків, який можна спостерігати щороку в серпні з боку сузір'я Персея.

Утворюється зорепад у мить, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок комети Свіфта – Таттла. Ці частинки – розміром всього з піщинку і згоряють в атмосфері нашої планети, утворюючи зорепад. Інтенсивність потоку поступово зростає, досягає піку, а потім падає.

Коли і де дивитися зорепад

2020 року Персеїди з'являться в небі 17 липня; зорепад триватиме до 24 серпня. Пік метеорного потоку припаде на 12 і 13 серпня, коли він буде максимально помітним і активним.

Пік зорепаду можна спостерігати в ніч на 13 серпня близько 2-3 годин ночі, перед світанком. Якщо погода ясна, можна побачити близько 60 спалахів на годину.

Читайте також: Над Україною пролетить яскравий зорепад: коли і де дивитися

Найкраще спостерігати зорепад Персеїди в місцевості, віддаленій від вогнів міста, бажано на відкритому просторі: в лісі, степу, на березі моря, річки або озера. При цьому найяскравіші метеори можна буде розглянути навіть у місті в темний час доби.

Як подивитися Персеїди онлайн

Ті, хто не зможе з тих чи інших причин побачити метеорний потік наживо, зможуть спостерігати видовище онлайн: трансляція вестиметься, зокрема, на сайті і в YouTube NASA.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook