Пізня весна, заморозки, які змінила страшенна спека, а за нею прийшли зливи та град. Аграріям цього року погода додала клопоту.

Читайте також: В Україні різко зросли ціни на алкоголь та сигарети

Які культури найбільше постраждали від негоди та які будуть ціни на продути восени, в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, пише ТСН.

За словами очільника Мінагрополітики, негода дійсно вплинула на терміни збирання врожаю – цього року вони відклалися два тижні, проте суттєвого впливу на кількісні показники у відомстві не прогнозують.

«Так, дійсно, надмірні опади призвели до того, що збирання врожаю відклалося на два тижні. З однієї сторони через дощі є проблематика, особливо у південних регіонах, по збиранню ранньої групи зернових – ячменя, пшениці. А от на фазу вегетації кукурудзи і для соняшнику, вони зараз на етапі запилення, дощі навпаки є ідеальною умовою з точки зору отримання вологи, яка дасть можливість сформувати повноцінний врожай. Тому, якщо говорити загалом по кількості опадів за цей календарний рік, то цього більш ніж достатньо для нормального прогнозованого для країни врожаю на рівні за 70 млн тонн», – сказав міністр.

Що стосується цін, то у Міністерстві аграрної політики цього року очікують на їхню стабілізацію, говорить Роман Лещенко. Проте зазначає і про фактор, який може цьому заважати – це націнка від торговельних мереж, яку восени хочуть урегулювати на законодавчому рівні.

Читайте також: Тарифи на опалення в Україні зростуть на 40% – прогноз

«Ціни не просто не будуть зростати – вони збалансуються, оскільки минулий рік був дуже складний. Росли ціни на олію і на цукор. А цього року вони збалансується, а також і на хлібо-булочні вироби. Ціна зменшиться, але є одна базова річ, яку Міністерство вже у вересні буде рухати у парламенті. Йдеться про закон про внутрішню торгівлю. Нам треба навести порядок з торговельними мережами, які зловживають своїм монопольним становищем і роблять велику націнку. І ми доходимо до абсурду, коли ціна на українську олію у Польщі нижча, ніж у нас», – наголосив міністр.

Він додав, що ціни на сільськогосподарські продукти вже у жовтні-листопаді знизиться не менше, ніж на 10%

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook