Ризик виникнення тромбів після перенесеного коронавірусу (COVID-19) у вісім разів вищий, ніж після щеплення вакциною AstraZeneca.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Sky News.

Читайте також: Лікар дав пораду, як не допустити утворення тромбів під час коронавірусу

Згідно з результатами дослідження Оксфордського університету, церебральний венозний тромбоз спостерігався у 39 осіб на мільйон пацієнтів із COVID-19, у порівнянні з близько п’ятьма на мільйон людей, які отримали щеплення AstraZeneca.

«Ми дійшли двох важливих висновків. По-перше, COVID-19 помітно збільшує ризик виникнення тромбозу церебральних вен», - заявив професор Пол Гаррісон.

Читайте також: Медики повідомляють про сім ключових симптомів тромбу

Він також додав, що, по-друге, ризик (утворення тромбів – ред.) після COVID-19 вищий, ніж у сучасних вакцин, навіть для тих, кому до 30 років.

«Це слід враховувати при обміркуванні ризиків та переваг вакцинації», - додав Гаррісон.

Як повідомлялося, Європейська агенція з лікарських засобів (ЕМА) повідомила, що зареєстровані випадки незвичайних утворень тромбів мають бути внесені до переліку найрідкісніших побічних ефектів вакцини AstraZeneca. Більшість випадків утворення тромбів зафіксована у жінок віком до 60 років. Водночас в ЕМА не надали жодних рекомендацій щодо обмеження використання цієї вакцини.

Низка країн ухвалила рішення про використання вакцини AstraZeneca для вакцинації людей віком від 60 років.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook