Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко й міністр інфраструктури Владислав Криклій написали заяви про звільнення за власним бажанням. Ці питання і кандидатури їхніх наступників будуть обговорювати на засіданні фракції «Слуги народу».

Читайте також: Рада отримала подання про відставку Степанова

Його початок призначено на 19:00 понеділка, 17 травня, основною темою повинні стати кадрові питання. Про це повідомила народна депутатка від «Слуги народу»Юлія Гришина на своєму Telegram-каналі в п'ятницю, 14 травня.

Ці заяви, за словами Гришиної, уже надійшли до парламенту. Політикиня також опублікувала копію однієї з них:

Заява Криклія про відхід із посади міністра

Також Гришина написала: «Про те, що міністерське крісло під міністром інфраструктури гойдається, подейкували давно».

«Слуга» повідомила, що на останнє засідання Тимчасової слідчої комісії щодо «Укрзалізниці» Криклій не з'явився, «а це матиме наслідки».

Народна обраниця уточнила, що у Верховній Раді голосувати за звільнення міністрів із посади будуть, найімовірніше, на позачерговому засіданні у вівторок, 18 травня.

Скриншот

Хто замінить міністрів

За даними «слуги народу» Роксолани Підласої, варіанти заміни вже обговорюють.

Претендентом на посаду глави Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства є нинішній керівник Державної податкової служби Олексій Любченко.

Міністром інфраструктури, за словами народної обраниці, може стати Олександр Кубраков, який зараз очолює Державне агентство автомобільних доріг («Укравтодор»).

Читайте також: Скільки коштує одна доза COVID-вакцини в Україні: Степанов назвав ціну

Кандидатури підтвердив глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, анонсувавши нові кадрові зміни.

Петрашко і ймовірний новий міністр економіки Любченко.
Міністр інфраструктури Криклій та Кубраков, який може його замінити.

Як відомо, Кубраков Олександр Миколайович обирався до Ради від партії «Слуга народу» за номером 30 у списку як безпартійний, але склав свої повноваження, оскільки 16 листопада 2019 року переміг у конкурсі на посаду голови Державного агентства автомобільних доріг України.

Він – експерт IT-ринку та ринку мобільного зв'язку, маркетолог за освітою. Виконавчий директор «Асоціації «Інформаційні технології України». Керівник сектору «IT та Телеком» в «Офісі ефективного регулювання (BRDO)».

Олексій Миколайович Любченко – доктор економічних наук. Він очолив податкову службу в квітні 2020-го, а рік по тому був перепризначений ще на 5-річний термін.

У 80-х працював підсобним робітником, а в 90-х став експертом програми «Макроекономіка» Центру ринкових реформ. Після цього він почав працювати в сфері економіки та оподаткування.

У 2015 році брав участь в конкурсі на посаду глави Держфіскальной служби, але не виграв.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook