Нацбанк вирішив не "стримувати" зростання курсу національної американської валюти. І тепер долар впевнено дорожчає. За інформацією регулятора, курс піднявся на 10 копійок, міжбанк закрився увечері 9 січня в рамках 28,1225-28,15 грн/дол.

Читайте також: Голова Світового банку йде у відставку

Про це стало відомо завдяки повідомленню начальника управління дилінгових операцій одного з вітчизняних банків Юрія Гріненка, пише портал "Політека".

"На ринку знову тотально не вистачало валюти. І не тому, що її активно розбирали імпортери, а через небажання експортерів продавати. Бізнес звів до мінімуму свої продажі: не віддавав вільну частину виручки, тільки обов'язкові 50%. Розраховує на спекулятивний заробіток на зростаючому курсі долара. Ключовим чинником впливу на курсові тренди сьогоднішнього дня став загальний настрій на продовження зростання котирувань долара, що зменшило пропозицію до рівня обов'язкових продажів, але активізувало попит і спекулятивну складову ринку", − сказав директор казначейства вітчизняного банку Олег Курінний.

Завтра фінансисти чекають нового валютного подорожчання.

Читайте також: Українці зможуть купувати валюту по-новому

Відомо також, що на безготівковий курс дійсно впливав готівковий попит − дрібний бізнес і населення побігли в банки за доларом, і фінансисти скуповували валюту, щоб підкріпити свої каси.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter