Синтетичні волокна, сотні різних хімікатів і пластик - це компоненти, із якого складається звичайний сигаретний недопалок. І за підрахунками BBC, щорічно більше, ніж чотири трильйони недопалків, потрапляють не в смітник, а прямо в природу.

Читайте також: У Луцьку чоловік зі свого авто підкидав будівельне сміття у контейнери

Наразі в Україні, щоб боротися із недопалками та із сміттям взагалі, розробляють новий закон про управління відходами, пише "ТСН".

Так, зазначається, що у новому законопроєкті за викинуте з вікна автівки сміття або, наприклад, недопалок доведеться заплатити 2,5 тисячі гривень штрафу. Схожі штрафи діють у іноземних країнах. От, наприклад, за викинуте дрібне сміття у Австрії та Британії покарання – трохи більше 2,7 тисячі гривень, а от у суворому Сингапурі – майже 20 тисяч. 

За словами ініціатора законопроєкту, Олега Бондаренка, штрафи за викидання сміття в Україні були запроваджені і раніше, але їхні суми були маленькими. "Це стосується взагалі всього сміття, яке може викидатися з автомобілів, з вікна автобусів маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв, іншого транспорту. Дійсно цей штраф був запроваджений раніше. Та його розміром - порушників не налякати. За сміття викинуте з потягу - до 170 гривень, а з транспорту або судна – платіть 17 гривень! Нове покарання, що пропонують у законопроекті більше – від 1700 до 2550 гривень", – зазначає ініціатор законопроєкту.

Читайте також: У Луцьку жінка під стінами будинку влаштувала сміттєзвалище

Накладати ці штрафи будуть правоохоронні органи, перш за все Національна поліція.

Нагадаємо, в Україні Верховна Рада посилила покарання для паліїв сухої трави та за знищення лісів. Відтепер за знищення лісів, випалювання стерні та сухої трави максимальний штраф збільшено у 18 разів: до понад шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. А в деяких випадках передбачене кримінальне покарання – позбавлення волі до 5 років.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook