Президентська партія Володимира Зеленського "Слуга народу" зможе сформувати в Раді однопартійну більшість. Про це свідчать дані ЦВК України за підсумками обробки 50% голосів.

Читайте також: Відомо, хто переміг на виборах до ВР на закордонних виборчих дільницях

Нагадаємо, голосування на дострокових парламентських виборах проходило за змішаною системою – 251 кандидат проходят в Раду за партійними списками, а 199 депутатів обираються по одномандатних округах.

"Слуга народу" набирає 42% голосів, що забезпечує партії 122 місця в парламенті. Ще 125 місць вона отримує за підсумками голосування на одномандатних округах. Всього партія Зеленського може розраховувати за попередніми даними на 247 з 450 місць в парламенті. Для прийняття рішень потрібно лише 226 голосів.

Читайте також: Зеленський натякнув на ще одні вибори

"Співпрацювати у Раді ми зможемо з усіма політичними силами, які будуть співпадати з нами в ідеологічних поглядах, у тому базовому баченні розвитку нашої країни. Але наразі говорити про коаліцію, мабуть, не доводиться, оскільки ми бачимо достатньо непогані наші результати. І ми ще не до кінця бачимо результати наших колег чи опонентів по Верховній Раді", – сказав лідер "Слуги народу" Дмитро Разумков.

Найбільшою опозиційною партією стає "Опозиційна платформа – За життя", яка посідає друге місце на виборах, набравши 12,84% голосів. При цьому партія не дуже вдало виступила на одномандатних округах, вигравши лише в шести з них. Всього партія Віктора Медведчука отримує в парламенті 43 місця.

Партії "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос" перемогли в двох одномандантних округах кожна. У парламенті вони отримують 27, 25 і 20 місць відповідно. Ще 58 місць в парламенті отримають представники інших партій та самовисуванці, які перемогли на своїх виборчих округах.

У виборах брали участь 24 партії і 3220 кандидатів в одномандатних виборчих округах. Підсумкова явка склала 49,84% виборців. Більш активно голосували на південному сході країни, а в західних областях проявили виборчу пасивність. Дострокові парламентські вибори відбулися в неділю, 21 липня.

Додамо, що остаточні результати голосування ЦВК має оголосити до 5 серпня.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook