В Україні зафіксовано понад 300 випадків інфікування штамом «Дельта». За прогнозами епідеміологів, від наступного тижня кількість хворих почне відчутно зростати. У зв'язку з потенційною черговою хвилею коронавірусу МОЗ вже почало підготовку до спалаху.

Читайте також: Цього року на боротьбу з COVID-19 в Україні витратили 29 млрд грн

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, у МОЗ вже працюють у кількох напрямках. Зокрема, визначено 257 «ковідних» лікарень, які поділені на першу та другу чергу. У вказаних медзакладах вже на сьогодні доступні майже 39 тис ліжко-місць, з них 96% з підведеним киснем. Також змінено маршрути госпіталізації пацієнтів до найближчої лікарні і закуплено нові авто екстреної медичної допомоги, які вже працюють у регіонах.

«Навесні, під час піку третьої хвилі, були випадки, коли в одному регіоні лікарні переповнені, а в сусідній області ще достатня кількість вільних місць. Система маршрутів госпіталізації пацієнтів до лікарень має стати більш гнучкою та адаптивною», – сказав Радуцький.

Читайте також: Ляшко розказав, чи є в Україні новий штам коронавірусу «Йота» і чи варто його остерігатися

Крім того, оновлюється стандарт лікування пацієнтів з Covid-19, згідно рекомендаціям ВООЗ. Найближчим часом він має бути схвалений.

За даними Радуцького, також закуплено кисневі концентратори для «первинки». Вони призначені для пацієнтів, які перенесли важку стадію хвороби, для подальшої реабілітації вдома.

«Частину концентраторів придбано, інші – до кінця вересня поставлять у регіони», – додав він.

Серед іншого придбали додаткове медичне обладнання, зокрема, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апарат; лікарські засоби на суму 105 млн грн, які використовують згідно протоколу лікування пацієнтів з коронавірусом.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook