Близько 5 мільйонів людей щороку помирають у всьому світі через надмірно спекотні чи холодні погодні умови, і кількість смертей внаслідок надмірної спеки зростає.

Читайте також: Не коронавірус: науковці назвали причину зростання смертності українців

Як передає Укрінформ, про це пише The Guardian.

Дослідження, в якому брали участь десятки вчених з усього світу, виявило, що 9,4% смертей у світі щороку спричиняються спекою або холодом, що еквівалентно 74 смертям на 100 000 людей.

Дослідники проаналізували дані про смертність та погодні умови з 750 місць у 43 країнах за період з 2000 по 2019 рік та виявили, що середньодобова температура в цих місцях зростає на 0,26°С протягом десятиліття.

Дослідження показало, що впродовж двох десятиліть більше людей померло від холоду, ніж від спеки. Але смертність, пов’язана зі спекою, зростає, а смертність внаслідок холоду зменшується.

Професор Монаш Юмінг Го, один з керівників дослідження, заявив, що ця тенденція зберігатиметься надалі у зв’язку зі зміною клімату.

«У майбутньому смертність унаслідок холоду продовжуватиме зменшуватися, але оскільки смертність внаслідок спеки зростатиме, це означає, що настане переломний момент», – сказав Го.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook