Завершився творчий конкурс на найкращі ескізи мурал-арту, які будуть створені у Луцьку в рамках проєкту "Стріт-арт фестиваль "Lutsk WallKing", що його реалізовує Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також: У Луцьку з'явиться чотири унікальні мурали

Як повідомляє сайт Фонду, нові креативні локації створюватимуть переможці конкурсу: Тарас Довгалюк, "Споглядання" (вул. Винниченка, 30); Сергій Радкевич, "Рівновага" (вул. Шопена, 16); Андрій Присяжнюк, "Доповнена реальність" (вул. Хмельницького, 40); Kickit art studio (Віталій Грех, Сергій Грех, Володимир Федусів), "Квантовий стрибок" (просп. Волі, 27).

Нагадаємо, "Стріт-арт фестиваль "Lutsk WallKing" відбудеться онлайн 22-23 серпня. Захід покликаний популяризувати стріт-арт як мистецтво.

Проєкт полягає у створенні в місті Луцьку 4 муралів з доповненою реальністю. Процес створення малюнків (будуть створюватися по черзі) розпочнеться за місяць до фестивалю та закінчиться за кілька днів до його проведення. Буде забезпечено кілька виходів в онлайн-ефір у соціальних мережах з місця подій.

Увесь мистецький процес буде відфільмовано, змонтовано у пришвидшеному часі та показано під час онлайн-трансляції фестивалю, а також опубліковано після його завершення окремими відео на сторінках у соціальних мережах.

Сам фестиваль триватиме два дні у різних частинах Луцька, матиме насичену мистецьку програму (виступи колективів, інтерв’ю, екскурсії, що розкриють тему вуличного мистецтва та покажуть різні вуличні субкультури міста).

Читайте також: Зробимо Луцьк інклюзивним: стартує новий проєкт фонду Ігоря Палиці "Тільки разом"

Після завершення фестивалю для усіх 4 муралів буде створено доповнену реальність та завантажено їх у додаток "AR Murals", що був створений за сприяння Українського культурного фонду.

Мурали матимуть тематику "Міські джунглі" й розкриватимуть тему сталого розвитку міст, тобто відображатимуть суть і проблеми відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів, ролі та місця людини як індивіда та частини соціуму у цьому процесі. Як наслідок – формування креативного урбаністичного середовища в місті Луцьку, створення позитивного і сучасного іміджу міста.

"Розмальовування стін житлових, офісних та комунальних будівель роботами, що мають соціальний зміст, а також проведення стріт-арт-фестивалю в онлайн-режимі із залученням широкої аудиторії дозволить вивести вуличних художників з тіні, показати їм, що можна діяти у правовому полі, у співпраці з органами місцевого самоврядування та мешканцями міста. А тим же мешканцям засвідчити, що мурали та графіті у їх найкращому прояві можуть нести глибокий зміст та виховну функцію", – наголошують у Фонді Ігоря Палиці "Тільки разом".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook