У селі Припутні Ічнянського району Чернігівської області невідомі побили священника Православної церкви України отця Леонтія (Пустовойта), призначеного настоятелем місцевої церкви, яка за рішенням суду перейшла з підпорядкування Московського патріархату до ПЦУ.

Читайте також: Ймовірно підпал: стало відомо, кому належав згорілий на Волині автомобіль (фото)

Про це в неділю, 16 лютого, повідомив громадський діяч із Гетьманщини, вірянин ПЦУ, історик Ростислав Мартинюк. Він назвав нападників "тітушками", – пише "Новинарня". 

"Отець Леонтій прибув до церкви, переданої рішенням суду до складу ПЦУ, для проведення уставного богослужіння. У присутності московського попа на нього налетіли кримінальники й нанесли травми середньої тяжкості", – розповів Мартинюк.

Активіст додав, що отця Леонтія побили біля ґанку церкви в присутності клірика Московського патріархату.

"Зараз отцю Леонтію наклали шви на рану, люди збираються дати відсіч московським бандюкам. Підозри щодо організації бандитського нападу падають на ніжинського бізнесмена – фанатика РПЦ, чада єпископа Московської патріархії Климента (Олега) Вечері", – зазначив Мартинюк у соцмережі, маючи на увазі неназваного прибічника митрополита Ніжинського і Прилуцького УПЦ МП Климента.

За його словами, за кілька днів до нападу, після остаточного рішення суду щодо передачі храму в Припутнях до ПЦУ на основі волевиявлення місцевої громади, в селі були помічені люди на дорогому позашляховику.

"За свідченням людей, бойовиків до Припутнів завезли ще два дні тому і вони жили у відлученого громадою московського попа", – зазначив активіст.

Сам отець Леонтій (в миру – Леонід Іванович Пустовойт) на відео розповів, що громада в Припутнях перереєстрована вже в Помісній церкві, маємо всі правовстановчі документи на руках, однак в храм увійти не можемо. Представники УПЦ МП спільно з кримінальними елементами перешкоджають волевиявленню місцевої громади, каже панотець.

Зі слів священника, він не намагався увірватися до храму, лише хотів виконати юридичні процедури, але був побитий на сходах церкви.

"Сліди їхньої "любові Христової" можете побачити на моєму обличчі", – сказав о. Леонтій, продемонструвавши садна й синці на обличчі.

Читайте також: Називає "братовбивцею" і виганяє з церкви: мати загиблого на Сході Героя просить вгамувати місцевого священника

 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook