15 липня ДБР відкрило нову кримінальну справу за заявою проти Петра Порошенка. Справу вже внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань. 

Читайте також: Петро Порошенко разом із сім'єю вилетів з України: подробиці

Заявником виступив екс-глава Апеляційного суду Києва Антон Чернушенко, який з 2015 року перебуває поза Україною – після порушення проти нього кримінальних справ, пише "Страна".

Проти Порошенка у відомстві вже накопичилося таким чином дев'ять кримінальних справ, по частині яких вже йдуть процесуальні рухи .

Заява Чернушенко

Документ, що надійшов в ДБР, стосується незаконного втручання Порошенка і його оточення в судовий процес і тиск на суддів. 

Кримінальне провадження відкрито за рішенням Печерського суду Києва від 8 липня. 

У своїй заяві Чернушенко детально описує, як Петро Порошенко та заступник голови його адміністрації Олексій Філатов особисто вимагали у нього винесення неправосудних рішень щодо невинних. 

Подібні вимоги почалися в жовтні 2014 року, коли суддю викликали на Банкову особисто до президента.

Там Порошенко висловив йому своє невдоволення тим, як в Апеляційному суді розглядалася справа ювелірної фірми Graff : він дорікнув судді, що той не зміг "захистити честь родини" президента. 

Цей салон пограбували слідчі під час проведення обшуку. Інтерес президента міг полягати в тому, що в ювелірному салоні, за чутками, вкрали ексклюзивне кільце для Марини Порошенко. 

Надалі президент перемкнув кураторство судді вже на Філатова і передавав всі свої "вказівки" через нього. 

Читайте також: Не зміг: Порошенко знову оконфузився перед публікою зовнішнім виглядом (фото)

Також в заяві Антона Чернушенка згадана агрофірма "Агрейн", на яку в 2014 році наклав арешт Голосіївський суд, а вища інстанція арешт врожаю скасувала.

Це скасування стало другою претензією Порошенка в розмові з суддею. На його думку, президент мав особистий інтерес в арешті агро-активів.

Третім епізодом в заяві стала історія з компанією "Нафтогазвидобування", що належала Ринату Ахметову. Чернушенко заявив, що навесні 2015 року активи цієї фірми були заарештовані Генпрокуратурою і Печерським райсудом на замовлення Петра Порошенка. 

Суддя називає це рейдерським захопленням з метою отримання відступних 130 мільйонів доларів на користь особисто Порошенка.

"З цього приводу Філатов неодноразово викликав мене в АПУ і наполягав на тому, що визначення Печерського суду про накладення арешту на майно "Нафтогазвидобування" були залишені Апеляційним судом Києва без змін", – пише Чернушенко в заяві.  

Однак апеляція скасувала ці визначення і відмовила в клопотаннях слідчому- "важливику" Генпрокуратури Дмитру Сусу. "Що викликало незадоволення президента України Порошенка П.О.", – пише суддя. 

Після чого і почалося переслідування Чернушенко з боку Генпрокуратури та Банкової. В Апеляційному суді провів обшук той самий слідчий Сус, якому напередодні відмовили в арешті "Нафтогазвидобування". 

Цікаво, що це відбувалося в той день, коли мало відбутися чергове засідання суду з цього питання. 

"Під час обшуку слідчий Сус навіть не приховував того, що він виконував вказівки керівництва ГПУ і доручення президента України", – заявляє Чернушенко. Він також посилається на інформацію нардепа Олександра Онищенка, який розповідав, що фабрикація справи проти Чернушенко була доручена замгенпрокурора Юрію Столярчукк. 

Уже в кінці червня 2015 року Столярчук оголосив Чернушенко про підозру у винесенні неправосудних рішень і втручанні в систему авторозподілу справ. Суддя назвав справу сфабрикованою, не чекаючи неминучої в'язниці, покинув Україну. 

Також, за словами заявника, Філатов вимагав у нього залишити в силі вирок генералу Олексію Пукачу, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. 

Що ще відомо про справу Чернушенко

Про всі ці справи Антон Чернушенко розповідав ще в 2017 році. А також публікував відеоролики з викриттями Порошенко і Філатова. 

У цих роликах колишній суддя говорив ще і тому, що керівництво країни веде прослушку послів західних держав, а також місій ОБСЄ і МВФ в Україні. 

"Навіть відносно міжнародних організацій, які співпрацюють з Україною, цілого ряду посольств, які знаходяться в Україні, також відбуваються ці заходи. Це можна пояснити тільки політичним замовленням... Відомо, що є політична воля, щоб отримувати відповідну інформацію, наприклад, від місії МВФ, особливо в моменти, коли в Україні знаходиться відповідна делегація; від представників ОБСЄ, від фонду Аденауера та цілого ряду посольств, наприклад, Республіки Білорусь, Німеччини, Франції та інших", – говорив Чернушенко в 2016 році, вже після свого від'їзду за кордон.

Читайте також: Щось боїться: Порошенко сховався за трьома рядами охорони (фото)

Крім того, суддя досить докладно розповідав про свої взаємини з Порошенком і Філатовим. 

"Мене викликали неодноразово в Адміністрацію президента і давали конкретні вказівки щодо прийняття рішень. Такі виклики здійснював Філатов", – говорив побіжний суддя. 

За словами Чернушенка, Філатов почав вимагати у нього прийняти рішення про арешт майна підприємства Ріната Ахметова "Нафтогазвидобування". Тоді у Порошенка ще воювали з донецьким олігархом і намагалися "віджати" підприємство (пізніше Ахметов навпаки став підтримувати Порошенка). 

Всього, як розповів побіжний суддя, справ, до яких Філатов і АП проявляли інтерес, було п'ять. 

"Було всього п'ять справ, які перебували в моєму провадженні. Одного разу мені зателефонували з приймальні Філатова, і сказали, що чекають в гості. Ходив до нього на прийом. Було таке, що Філатов сам дзвонив", – розповів Чернушенко.

За його словами, перший раз Філатов повідомив, що в Апеляційному суді є певні справи і потрібно, щоб він проконтролював, як їх розглядати.

"Їх цікавив конкретний результат: на рахунку компанії ("Нафтогазвидобування") Повинен бути накладений арешт. Я сказав, що можу дати відповідь у справах після того, як вивчу їх. Приїхав знову і сказав, що справи розглянуті в районному суді з порушенням закону. ...Я сказав Філатову, що рішення Печерського суду потрібно скасовувати, а в накладенні арешту потрібно відмовляти", – говорив Чернушенко. 

У відповідь Філатов "висловив жаль, що не можна вчинити так, як він просить". Після цього 19-го червня 2015 го в кабінеті голови Апеляційного суду було проведено обшук, а сам суддя залишив країну.

З Філатовим колишнього служителя Феміди познайомив сам президент восени 2014-го року, коли особисто вимагав потрібного йому рішення суду по одній з аграрних фірм, пов'язаних з кумою Порошенко Оксаною Білозір.

Пізніше він перейшов на контакт особисто із заступником глави АП.

"Філатов викликав мене до себе і акцентував, що є справи важливого державного масштабу. Але після того як я вивчав, бачив, що там лежить не державний, а особистий, корпоративно-бізнесовий інтерес", – згадує Чернушенко.

Ще одне свідчення Чернушенко стосується справи про вбивство Георгія Гонгадзе. У травні 2015 року його викликав Філатов.

"Він довів до мого відома позицію президента про те, що вирок суду першої інстанції бажано залишити таким, як він є. Більше того, він (Філатов – ред.) зазначив, що в цій справі ні в якому разі не потрібно викликати в якості свідків колишнього президента Леоніда Кучму та інших осіб", – заявив суддя.

Сам Філатов тоді назвав звинувачення Чернушенко "маренням". 

"Бред. Я не знаю, наскільки цей суддя релігійна людина, щоб клястися на Біблії. Але, якби були факти тиску на суд з приводу "Нафтогазвидобування", або іншого підприємства, то суддя повинен був негайно повідомити в правоохоронні органи", – зазначив заступник голови адміністрації президента в інтерв'ю "1+1".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook