Жителі села Бужани колишнього Горохівського району чотири роки не бачили чистої води з-під крана. Ходять набирати воду до сусідів, які мають криниці.

Читайте також: На Волині фермери, які вирощують лохину, самовільно зняли родючий шар ґрунту і побудували водойму

У селі мешкають майже 800 людей. До їхніх осель постачають воду дві напірні башти, однак з однієї – вода бурого кольору. Таку воду не можна пити чи готувати на ній, ідеться в сюжеті телеканалу «Аверс», передає ІА Волинські новини.

Як розповідають місцеві жительки, щоб випрати білизну, також набирають воду в сусідів, у яких є криниці. Бідкаються: навіть техніка ламається через накип.

«Тече червона вода, і фільтр – червоний, і осаду багато. Через тиждень фільтр треба міняти», – каже Марія Макарук.

Галина Шевчук додає: «Багато заліза, мабуть, там, бо накипу в каструлі – повно. Відро щодня драяти треба. Аби попрати, то треба мати щастя. Звечора стараюся закинути речі в машинку, вночі інколи прокинешся, як чиста вода біжить, бігом включиш і на ранок усе випрано. А можна й навпаки. Вкинула чисті речі, а дістала казна-що, бо вода така пішла».

Окрім того, люди в Бужанах хворіють.

«Нам же ніхто не сказав, що саме від тієї води в того болять нирки, а в того – печінка. Нам же не сказали лікарі, що це від тієї води. Нам кажуть просто, що є камінці», – розповідає Лариса Боруцька.

Башту, яка качає воду до осель, збудували ще за радянських часів. Жодних ремонтних робіт відтоді не робили. Місцеві кажуть, усередині башти заіржавів метал, тому й вода такого кольору.

Торік на реконструкцію споруди з обласного бюджету виділили 200 тисяч гривень, а з місцевого – 100 тисяч гривень. Але кошти не освоїли.

Староста Бужанівського старостинського округу Іван Гиль каже, що кошти на реконструкцію потрібно просити в голови Мар’янівської селищної ради.

Читайте також: Українцям пропонують заплатити за опалення влітку: як вирішили підняти тариф

«Чомусь ті гроші з Державного фонду регіонального розвитку повернулися назад. Можливо, не знайшли підрядника», – каже він.

Голова Мар’янівської селищної ради Олег Басалик пояснив, що гроші не освоїли, бо жодна фірма не давала гарантію на роботи.

«Під час зустрічі з проєктантами та експертами я запитав, якщо ми зробимо певний вид робіт, передбачений проєктно-кошторисною документацією, то чи є гарантія, що вода буде хорошої якості. Ні, немає. Яка ймовірність, що ми виділимо кошти і вода залишиться такою ж? 80%. Як я дивився б людям у очі?»

Додає, що шукатиме нові способи відновити подачу чистої води людям. Обіцяє зробити це до кінця року.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook