У Луцьку вже до кінця 2021 року на вулицях міста може з'явитися велопатруль.

Читайте також: У Луцьку автомобіль поліції "вискочив" на огорожу (фото, оновлено)

Про це 26 січня під час засідання комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту повідомив керівник Управління патрульної поліції у Волинській області Андрій Крутень, пише ІА "Волинські новини".

З його слів, станом на сьогодні у штаті патрульної поліції Луцькає485 працівників. Некомплект штату становить 18,9%.

"Я розповідаю про це, тому що насправді питання комплектації штату є надзвичайно важливим. Коли у нас з’явиться "свіжа кров", ми зможемо розвивати нові напрямки діяльності поліції", – зазначив Андрій Крутень.

З його слів, уже цього року в Управлінні патрульної поліції у Волинській області планують створити екіпажі велопатрулів, які слідкуватимуть за правопорядком у місті. У планах – створення шість екіпажів для патрулювання вулиць міста на велосипедах, які зможуть чергувати щоденно в світлу пору доби, а також під час масових заходів.

Читайте також: Повідомили деталі інциденту, який стався між патрульним і АТОвцем у Луцьку (відео)

"З 5 березня цього року у наш колектив мають влитися ще 40 осіб, які пройшли відповідне навчання. Якщо ми матимемо можливість і у нас буде достатня кількість працівників, все вдасться втілити. Ми надсилаємо пропозиції до органів місцевого самоврядування, але чи вийде все втілити, буде залежати від того, як у подальшому розвиватимуться події в країні. Шість велосипедів - достатня кількість для виконання поставлених задач, оскільки велопатрулі не чергуватимуть вдень та у холодну пору року. Їхній напрямок – охорона громадського порядку у парках та скверах. Все, що можуть робити працівники поліції у піших патрулях та на автомобілях, можуть виконувати й велосипедні патрулі. Існують спеціальні навчання, де вело полісменів вчать навіть відбиватися велосипедом. Це дуже ефективні патрулі у планімобільності, комунікацій тощо", – розповів Крутень.

Також він зазначив, що наразі не можна дати 100% розрахунок на закупівлі та витрати. Все це у кінцевому результаті буде узгоджуватися між департаментом поліції та органами місцевого самоврядування.

Нині ж, зі слів Андрія Крутня, щодня вулиці Луцька патрулюють від 7 до 9 екіпажів поліції.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook