В обласному перинатальному центрі на Волині є вісім апаратів штучної вентиляції легенів, підготували і два інфекційні бокси для хворих на коронавірус.

Читайте також: Повідомили, хто на Волині, після перетину кордону, може не проходити обсервацію

Про це розповів Суспільному начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

"В обласному перинатальному центрі є два інфекційні бокси, де лікуватимуть пацієнтів, у яких можуть виявити коронавірус", – каже завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Іван Вороблевський.

Бокси повністю ізольовані: мають окремий вхід та вихід, аби персонал не контактував з колегами. Лікар говорить, що опорним пунктом є луцький пологовий, утім, своїх пацієнтів теж готові лікувати.

"У нас є індивідуальний захист: рукавички, маски, окуляри, щитки і "протичумні" костюми, які закривають усе тіло, щоб не було відкритих ділянок шкіри. Тут можемо надати повністю реанімаційну допомогу із ШВЛ і відповідним лікуванням", – каже Іван Вороблевський.

Читайте також: У Луцькій міській лікарні запевняють, що повністю забезпечені засобами захисту

У приміщенні знаходиться шафа з медикаментами, які потрібні при наданні допомоги та лікуванні. При потребі у боксі можуть розгорнути операційну.

"Приміщення обладнане дихальним апаратом до апарату можемо під єднати кисень, медичне повітря, вакуум – це все є на стінній консолі, що не потребує іншого медобладнання. Також бокс оснащений аратом міздрей, який показує артеріальний тиск, пульс, серцеві відведення, сатурацію, показує температуру і частоту дихання", – говорить медик.

Шість апаратів штучної вентиляції легень знаходяться на четвертому поверсі в реанімаційному відділенні. Медик каже, що в перинатальному центрі нині є 50 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Загалом в області 225 апаратів ШВЛ.

Читайте також: "Проводиться розслідування": медиків Луцької лікарні повторно протестують на коронавірус

"З них біля 20 несправні чи в ремонті, але більше 200 справні, є замовлення на 30 ШВЛ, але проблема в тому, що гроші є, купити ніде, бо в усьому світі великий попит", – каже Ігор Ващенюк.

Нагадаємо, станом на ранок 1 квітня у Волинській області зареєстровано 7 випадків коронавірусної інфекції.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook