На площі перед Луцьким замком росте 200-літній Лесин ясен, який є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення. Він уже став невід’ємною частиною історії нашого міста, адже, за легендою, під ним свого часу писала твори Леся Українка. Однак, нещодавно він почав нахилятися. Комунальні служби обгородили територію довкола. Про це повідомляє Луцька міська рада.

Читайте також: Відзначення 935-річчя Луцька нардепи включили до переліку пам'ятних дат

Сьогодні заступник міського голови Костянтин Петрочук, радник міського голови Ігор Поліщук, член виконавчого комітету Ігор Алєксєєв, фахівці відділу екології Луцької міської ради, КП "Парки та сквери міста Луцьк" провели огляд дерева та обговорили шляхи його порятунку.

Ігор Поліщук наголосив, що Лесин ясен необхідно врятувати. За його словами, варто оперативно вивчити український та закордонний досвід та запропонував залучити відповідних фахівців, біологів і науковців, які проводили уже подібні роботи. Він додав, що за кордоном використовують різні підпори, троси та інші засоби, аби підтримати крону чи підперти стовбур. На його переконання, таким шляхом варто і нам піти, аби врятувати дерево, яке є частиною історії Луцька.

"Луцька міська рада готова фінансувати необхідні роботи. Ми повинні зробити усе, аби його врятувати. Знесення – це останній крок, який має бути застосований", – констатував він.

Начальник відділу екології міської ради Оксана Лисак зазначила, що в Україні є досвід рятування вікових дерев, зокрема, тисячолітній дуб на Хортиці. За її словами, проконсультуються з фахівцями та залучать їх до вивчення цього питання.

Читайте також: У Луцьку оголошено конкурс на облаштування території біля замку Любарта

"Свого часу фахівці вже проводили роботи біля Лесиного ясена. Бетонувалися тріщини, аби зберегти його. На жаль, дерево старіє, відбувається його природннє відмирання. Також на його стан вплинуло і зрізання частини гілля. Зокрема, це було зроблено й під час реконструкції Будинку Пузини, що знаходиться поруч. Нині ми повинні зробити усе, аби врятувати дерево. Яким чином це зробити, то необхідно вирішити із залученням спеціалістів, біологів, інженерів. Вже певна робота у цьому напрямку зроблена. Буде враховано рекомендації фахівців щодо вжиття запобіжних заходів, які необхідно здійснити для збереження дерева. Воно має й далі радувати око лучан і туристів, які відвідують Луцький замок", – наголосила вона.

У найближчий тиждень-два будуть вивчені усі шляхи та прийнято рішення щодо проведення необхідних робіт.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook