Торгівля людьми чи проституція? У Луцькому міськрайонному суді розбиралися у справі. На лаві підсудних опинився чоловік, якому інкримінують те, що він схиляв трьох дівчат, одна з яких виявилась неповнолітньою, до занять проституцією.

Читайте також: Чоловіка, який намагався вивезти жінок у сексуальне рабство, судитимуть на Волині

Обвинувачений Володимир Плотичко перебуває під домашнім арештом, а переміщення чоловіка контролюються за допомогою електронного браслету. Його дії кваліфікують за частиною другою статті 149 ККУ, тобто торгівля людьми.

Зі слів обвинуваченого він протягом двох років займається працевлаштуванням людей за кордоном. До нього звернулися дівчата з проханням допомогти знайти роботу. Такі пошуки закінчились для чоловіка взяттям під варту. На даний час справу розглядають у Луцькому міськрайонному суді.

В судовому засіданні обвинувачений клопотав про заміну запобіжного заходу, а саме просив змінити домашній арешт на особисте зобов'язання. Аргументував це тим, що на його утриманні є малолітні діти, а родичів, які могли б допомогти його дружині, немає. Самі ж потерпілі до зали суду не з'явились, а їх адвокат Орест Урин наполягав на тому, щоб справу розглядали в закритому судовому засіданні.

"Відповідно до обвинувального акту Плотичко, злочинні дії останнього полягають у вербуванні та переміщенні через державний кордон України на територію Республіки Німеччини місто Гамбург молодих дівчат з метою їх сексуальної експлуатації з використанням уразливого стану. Відповідно до частини другої статті 27т КПК України слідчий суддя може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження", – зазначив суддя.

Адвокат обвинуваченого Віталій Жуковський каже, що справа сфабрикована, мовляв, працівникам правоохоронних органів необхідно показувати хорошу статистику, щодо розкриття злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми та додає, що дівчатам запропонували такий вид послуг, як супровід клієнтів в нічних клубах, але без інтимних послуг.

Читайте також: Завербував: на "Ягодині" затримали іноземця, який намагався вивезти українку в закордонний бордель

Однак остаточне рішення буде за фемідою. Запобіжний захід Володимиру Плотичко продовжили ще на 2 місяці. Варто зазначити, що справу в подальшому будуть розглядати вже в закритому судовому засіданні. 

Детальніше дивіться в сюжеті ТРК "Аверс":

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook