Минулої ночі у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова, яку очолив колишній керівник Ковельского МТМО Олег Самчук, вперше провели операції з трансплантації серця та двох нирок. Це третя операція за останні 15 років в Україні: дві були в Ковелі і третю зробили у Львові.

Читайте також: На Волині атовцю пересадили нирку загиблого військового

Про це Олег Самчук повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Донором став 58-річний львів’янин, який отримав несумісні з життям травми – це було падіння з висоти. Після марних спроб врятувати пацієнта спеціалісти констатували у чоловіка смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.

Серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадки, чоловік не мав.

"Здорове донорське серце наші лікарі йому трансплантували спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який вкотре за лічені години домчав до лікарні. Нирки отримали також чоловіки – один зі Львова, другий із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку.

Читайте також: Вперше за 15 років: на Волині у районній лікарні зробили пересадку серця

Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям. Та особлива подяка – рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей і, повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!

Не секрет, що ми довго готувалися до цього дня, і тому зараз дуже щасливі! Операції з пересадження в Україні – це шанс на життя для сотень і тисяч людей. І ми хочемо дати цей шанс. Ми хочемо, аби українці більше не їхали за кордон, а оперували я у себе вдома, щоб кожен, хто потребує органу, його отримав. І ми будемо докладати максимум зусиль, аби наблизити цей час.

Дякую усім, хто підтримує і вірить в нас!", – йдеться в дописі.

Відео не рекомендоване для перегляду особам, які не досягли 18 років!

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook