2-го листопада у Володимирі-Волинському під міською радою зібралися люди, серед яких підприємці та працівники сфери торгівлі та обслуговування. Акція була анонсованою. Про це пише Буг.

Читайте також: В Україні почало діяти нове карантинне зонування: на Волині три міста та райони – у "червоній" зоні

Як розповідають, місто вже давно у червоній зоні, і напевно, залишиться ще надовго. В умовах карантину малий бізнес не може вижити без підтримки міської влади. Закривати магазини та інші заклади тоді, коли в сусідніх містах, які також у червоній зоні, вони працюють – нелогічно. Це не тільки збитки для самих власників бізнесу, але і для людей, котрі працюють у сфері торгівлі, обслуговування. Тому, переконують вони, жорсткі міри карантину навіть у червоній зоні сьогодні – не вихід.

Люди, котрі зібралися, вимагали від влади міста прийняти рішення, яким би могли керуватися правоохоронні органи, щоб припинити складання протоколів про порушення підприємцями карантину у Володимирі, який знаходиться у "червоній зоні". Як виявилося раніше, рішення міської комісії ТЕБ і НС для поліції не має сили.

Підприємці просять скликати сесію міськради, адже потрібне рішення органу місцевого самоврядування про пом’якшення у Володимирі-Волинському, який знаходиться у червоній зоні, заходів карантину.

{{photo-4
}}

Читайте також: На Волині від ускладнень коронавірусу помер чоловік

Нагадаємо, що утворилася казусна ситуація: попри рішення міської комісії ТЕБ і НС, поліція почала минулого тижня складати на місцевих підприємців протоколи за порушення правил карантину, керуючись постановою Кабінету Міністрів. Як зазначили БУГу, правоохоронці не можуть діяти згідно з рішенням міської комісії, адже її рішення не має такої сили.

За словами Сергія Радкевича, вони з ініціативною групою ходили кілька разів до мера, проте відповіді про те, чи скликатиме чи ні сесію, так не отримали. Тому підприємці зібралися під міською радою, щоб їх почули.

Підприємці дали міському голові час до середи, щоб скликати сесію або дати офіційну відмову. Тоді це можуть зробити його заступники, говорить Радкевич.

А до того часу підприємців просять дотримуватися умов карантину. Як повідомив згодом Радкевич, імовірно сесія відбудеться у середу.

Проте не дивлячись на можливе рішення органу місцевого самоврядування, у Держпродспоживслужбі зазначають, що воно нічого не дасть. Адже рішення Кабміну є вищим і згідно Закону України про Захист населення від інфекційних хвороб, карантин встановлюється та відміняється саме Кабінетом Міністрів.

Читайте також: Цілодобовий та безкоштовний номер: в Україні розпочав роботу контакт-центр з протидії коронавірусу

Нагадаємо, підприємців у Володимирі-Волинському обурило те, що поліція складає на них протоколи про порушення карантину, бо рішення міської ТЕБ і НС про м’якіші заходи не має сили.

Згодом 13 депутатів міськради підписали лист-прохання меру про скликання сесії, аби підприємці у Володимирі змогли працювати в умовах карантину.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook