Влада ухвалила законопроект, який уточнює правила внесення інформації про правопорушення.

Читайте також: Українці по-новому здаватимуть на права

Уточнення торкнулися кількох пунктів і внесені наказом МВС від 13 квітня 2018 року № 318, який набуде чинності з дня опублікування, повідомляє Юрліга.

Тепер поліція дозволяє учасникам робити фото схеми місця події ДТП, а раніше копія або фото з місця події надавалася за письмовою заявою.

Протокол більше не потребує підписи двох свідків. А у разі відмови особи, яка притягається до відповідальності, від підписання протоколу про адміністративні правопорушення в ньому робиться відповідний запис.

Також матеріали з фото та відео зйомки місця події тепер зберігаються у відділенні поліції не три, а всього один місяць в очікуванні оскарження рішення суду.

Матеріали ж зберігають у підрозділах поліції за місцем ухвалення рішення протягом трьох років з дня накладення адміністративного стягнення. Після закінчення цього терміну вони підлягають знищенню комісією в складі не менше трьох осіб, яких визначить керівник.

Читайте також: Змінили правила отримання водійських прав

Врегульовано порядок внесення в систему автоматизованого обліку інформації про правопорушення підрозділами адміністративної практики.

Така інформація вноситься протягом трьох днів з дати отримання матеріалів, а інформація по матеріалах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУоАП (керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), – протягом одного дня. У десятиденний термін з дати отримання матеріалів така інформація направляється до органів (посадових осіб), яким надано право накладати адміністративне стягнення.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter