В селі Гірка Полонка хочуть побудувати кріогенний завод. До Луцька приїхали представники столичної фірми аби розповісти місцевим, про переваги такого будівництва та організували громадські слухання, на які громаду не запросили. Про це йдеться в сюжеті ТРК "Аверс", – пише ІА "Волинські новини".

Читайте також: Хабарниці-голові Гіркополонківської ОТГ Ніні Симонович обрали запобіжний захід (відео)

У вересні 2019 року два луцьких села Полонку та Гірку Полонку сколихнула новина – на їх території, столична фірма, а саме "Кріогенсервіс", побудує кріогенний завод. Однак тоді думкою місцевих щодо такого будівництва ніхто не поцікавився. Пройшло декілька місяців, а ситуація не змінилася.

У приміщенні Гіркополонківської сільради провели вже вдруге громадські слухання, аби запитати, чи потрібен кріогенний завод місцевим мешканцям. Проте на засідання чомусь знову ніхто не прийшов.

Голову Гіркополонківської ОТГ на місці журналісти не зустріли,тож про ймовірну причину відсутності людей на слуханнях розповів її заступник Андрій Мороз.

"На 11 годину приїхали представники фірми та всі сторони, які зацікавлені в будівництві цього заваду. Нажаль з населення нікого не було. Можливо однією з причин є недостатня про інформованість населення про цей захід", – каже чоловік.

Читайте також: Скільки, за що та з ким брала "транш" голова Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович (фото)

Тож після "слухань" представники Гіркополонківської громади вирішили це питання розглянути на черговій сесії. Цей процес, зі слів журналістів, активно ініціює голова Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович.

Вона це робить для того, аби зафіксувати на папері, спочатку те, що люди два рази не прийшли на громадські обговорення, мовляв їм не було цікаво, а вже потім на наступній сесії усім депутатським корпусом проголосувати "ЗА" будівництво хімічного заводу.

До слова, голову Гіркополонківської ОТГ Ніну Симонович та її чоловіка-депутата сільської ради в липні 2019 зловили на отриманні хабара за сприяння в одержанні земельної ділянки та комунального майна у власність. Варто зазначити, що саме її чоловік входить до складу земельної комісії. Місцеві мешканці нарікають, що нічого не чули про громадські слухання і взагалі більшість вперше чують, що у селі побудують кріогенний завод.

Читайте також: Чоловіка голови Гіркополонківської ОТГ, якого "взяли" на хабарі, залишають під домашнім арештом (відео)

Натомість представники столичної фірми "Кріогенсервіс" кажуть, що повідомляли про місце, час та дату проведення громадських слухань заздалегідь. Мовляв, розміщали оголошення і у місцевих газетах, на вулицях і навіть на сайті сільської ради.

Що ж таке кріоген і який його вплив на здоров’я людини? Представники "Кріогенсервісу" охоче відповіли на це запитання та навіть надали висновок державної-екологічної експертизи.

Вони переконують, що відходи від діяльності такого заводу є безпечними, ба більше їх можна порівняти із відходами, які залишаються, коли скапує бензин, після заправки автомобіля.

До слова, представники "Кріогенсервісу" вже близько чотирьох років здійснюють свою діяльність у Луцьку. Нині резервуари з кріогеном знаходяться у Луцьку, цю земельну ділянку фірма орендує.

Читайте також: Голова Гіркополонківської ОТГ, наплювавши на всіх, встановила нову вартісь навчання дітей у музичній школі

Однак через дорого вартісну оренду і попит на цю хімічну речовину рік тому виникла потреба збільшити територію. Тож столична фірма придбала земельну ділянку, площею в 1 гектар, в районі вулиці Вересневої за один мільйон двісті тисяч гривень.

Тоді представники фірми пояснювали, що земля їм потрібна для розміщення оптового ринку, а вже у вересні 2019 її цільове призначення змінили під будівництво хімічного заводу.

"Якщо питання будівництва кріогенного заводу розглянуть на черговій сесії Гіркополонківської ОТГ, то згодом без будь яких громадських слухань депутати просто проголосують "За", – йдеться в сюжеті.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook