Спеціалісти Волинської обласної клінічної лікарні обстежують пацієнтів за допомогою сучасного обладнання. 

Читайте також: Волинська обласна лікарня закупить фізіотерапевтичні апарати

Близько року спеціалісти відділення ендоскопії Волинської обласної клінічної лікарні проводять огляди пацієнтів надсучасним ендоскопом, завдяки якому вдається виявляти гастрити, ерозії, виразки, ранні форми раку шлунку та товстого кишківника, а також проводити хірургічні втручання, зокрема видалення поліпів, сторонніх тіл чи зупинку кровотеч. За день лікарі приймають близько 16 пацієнтів, – повідомляє Інформаційне агенство "Волинські новини".Завідувач відділення ендоскопії Роман Гаврилюк розповів, що обладнання вдалося отримати шести областям у рамках гранту "Допомога уряду Японії Україні". На базі лікарні в Луцьку воно запрацювало 19 грудня минулого року.

"Це надсучасний відеогастроскоп і відеоколоноскоп фірми Olympus 180-ї серії EVIS Exera-ІІІ вартістю 4 мільйони гривень. Таку техніку мають не всі столичні інститутські клініки", – зазначив Роман Гаврилюк.

Так, завдяки цьому обладнанню у відділенні проводять вузькоспектральну ендоскопію, що дає можливість бачити структуру капілярів і виявляти ранні форми раку шлунку та товстого кишківника. Можна проводити хромоендоскопію та збільшувальну ендоскопію, аби дати якісну патоморфологічну оцінку гастриту, а також гастроскопію та колоноскопію.

"Цей ендоскоп надзвичайно легкий в експлуатації та не створює ніяких незручностей для пацієнта. Пасивно-згинальна частина ендоскопу дає можливість апарату безпечно переміщатися анатомічними вигинами кишківника, не створюючи при цьому больових відчуттів для пацієнта", – наголосив лікар. Він додав, що, окрім діагностики, за допомогою ендоскопу проводять низку хірургічних втручань."Ми проводимо ендоскопічне видалення поліпів стравоходу, шлунку й товстого кишківника, щипцеву і петлеву біопсії, гарячу біопсію, ендоскопічну резекцію утворів слизових оболонок, ендоскопічну підслизову диссекцію, а також видалення сторонніх тіл, наприклад кісток, голок, шпильок, стоматологічних деталей", – зазначив Роман Гаврилюк.

Читайте також: Волинські волонтери відправили допомогу бійцям на схід

Лікар розказав, що перед прийомом кожного пацієнта обладнання необхідно дезінфікувати. "Медичний заклад спеціально з цією метою придбав нам відповідну мийну машинку. Ми перші на Волині отримали таку техніку. Раніше всі апарати обробляли вручну. А зараз заливаємо дезінфікувальні розчини, спирт, обладнання миється, а потім видається бланк про те, що техніка стерильна й можна проводити огляд пацієнта".

Як зауважив Роман Гаврилюк, невдовзі у відділенні може запрацювати електронна черга. Так, у кабінеті вже встановлено комп’ютерну техніку й проведено інтернет.

Також лікар перерахував основні симптоми, за наявності яких варто пройти ендоскопічну діагностику. Це:

– запор. Спорожнення кишечника, яке відбувається рідше трьох разів на тиждень. Коли на фоні усталеного способу життя та незмінного харчування дефекація відбувається рідше звичайного, турбує здуття, необхідно пройти ендоскопічну діагностику товстого кишечника. Проблеми можуть бути наслідком виникнення механічної перешкоди, що заважає просуванню вмісту кишківником. Зволікати з проведенням колоноскопії не потрібно, оскільки часто причиною запору може бути доброякісний поліп, який досяг великих розмірів.

Бездіяльність призводить до росту пухлини, тоді, як поліп можна видалити під час колоноскопії.– кровотеча. Відповідно до статистичних досліджень, кожен десятий випадок ректальної кровотечі обумовлений новоутвореннями прямої і сигмоподібної кишки. Поліпи і карциноми великих розмірів механічно травмуються кишковим вмістом, що призводить до появи крові при дефекації. Якщо пацієнт пояснює будь-яке виділення крові гемороєм, він ризикує втратити час, коли лікування утворень ще ефективне. Крім того, кровотеча може бути проявом хронічного запального захворювання кишечника.

– діарея. Прискорена дефекація, виділення значної кількості слизу є показаннями для проведення колоноскопії. Мета – з'ясувати причини діареї, серед яких можуть бути інфекційні коліти, виразковий коліт, хвороба Крона, ішемічний коліт, а також карциноми товстої кишки.

Читайте також: На Волині газом отруїлись четверо чоловік, двоє у реанімації

– вік. Навіть відмінне самопочуття, активний образ життя і відсутність шкідливих звичок не привід відмовитися від діагностики, якщо слідувати всім сучасним підходам онкологічного скринінгу. Скринінг – це обстеження осіб, котрі входять у групу ризику з метою зниження захворюваності та смертності.

Чоловіки та жінки віком 50 років і старші знаходяться в групі ризику розвитку колоректального раку й потребують проходження колоноскопії.– спадковість. Якщо хтось із близьких родичів мав карциному або аденому товстої кишки, ймовірність розвитку колоректального раку в пацієнта збільшується в кілька разів. Знання сімейної історії пацієнта дозволяє вчасно провести скринінг колоректального раку, зокрема призначити обстеження вже при досягненні 40 років.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter