Вже через 2 роки в нашій країні впровадять державну страхову медицину.

Читайте також: Як страхова компанія "кинула" травмованого альпініста з Волині за кордоном (відео)

Про це говорять в команді "Слуги народу".

На думку ідеолога змін Михайла Радуцького, як тільки парламент прийме ряд законів, іноземні інвестори готові будуть вкласти мільярди доларів, пише Політека.

Експерти з обережністю говорять при такому короткому терміні для новацій, однак при цьому впевнені – страхову медицину вводити потрібно. Але продумати все, до дрібниць.

Така система актуальна в багатьох країнах. Вона добре зарекомендувала себе в Німеччині, Польщі та інших країнах Європейського Союзу.

За підсумками позачергових парламентських виборів партія "Слуга народу" отримала 254 мандати у Верховній Раді. Тому саме ця політсила буде як формувати склад майбутнього Кабінету міністрів, так і приймати ті закони, які можуть повністю перекроїти медичну реформу.

Один з головних ідеологів змін в команді СН – Михайло Радуцький. Він відомий насамперед як бізнесмен і власник клініки "Борис".

За його словами, в Україні вже в найближчі роки можна запустити повноцінну систему страхування. На впровадження політик дає лише 2 роки.

"Якщо ми виконаємо програму президента і, як обіцяли, через два роки зможемо створити модель державної страхової медицини, тоді зарубіжні інвестори стануть в чергу, оскільки ми країна з дуже великою кількістю населення, країна, розташована в центрі Європи. Для страхових компаній, перш за все інвесторів, дуже цікаво, коли вони розуміють, як повертаються кошти. Інвестор не може зайти в країну, де немає механізму повернення грошей ", – заявив Радуцький.

Гроші ж будуть давати інвестори, іноземні. Як тільки влада опрацьовують механізм повернення грошей, то міжнародні компанії за задумом вкладуть 10-15 мільярдів доларів. При цьому сама система все ж буде державною, щоб кожен українець, згідно з Конституцією, зміг отримати рівний доступ до медицини.

Ключові зміни, за словами Радуцького, партія "Слуга народу" повинна впровадити в найближчі 6 місяців.

"У Верховну Раду буде внесено близько 65 законів і законопроектів, що стосуються трансформації системи охорони здоров’я. На їх прийняття у нас є не більше шести місяців. Ми розуміємо, що після шести місяців нічого вже не зможемо зробити … почнеться "вентилятор". У будь-якій обраній владі є часом не більше, ніж півроку, щоб зробити ключові речі. Все інше будемо доробляти", – сказав Радуцький.

Читайте також: Хто може очолити МОЗ та як це вплине на медичну реформу

Глава правління Союзу споживачів медичних послуг Владислав Онищенко вважає, що за два роки впровадити повноцінну страхову медицину в Україні неймовірно складно, але реально. Країна зараз намагається знайти правильний шлях від умовно "безкоштовної медицини" до страхової, яка прямо залежить від полюса кожного українця.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook