Венчурні інвестиції в українські IT-компанії або IT-компанії з українським корінням зросли – в 2018 році загальний обсяг венчурних інвестицій досяг 336,9 мільйона доларів, середній чек виріс майже до 1 мільйона доларів.

Читайте також: Стартап українців зібрав у Польщі майже 5 мільйонів доларів

Про це йдеться у звіті Української асоціації венчурного капіталу "Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2018", інформує Depo.ua.

Ця сума майже в 1,5 рази перевищила минулорічний максимум в 258,6 млн доларів. Кількість укладених інвестиційних угод зросла з 89 до 115.

Майже третина із загального обсягу інвестицій привернула компанія GitLab, заснована харків'янином Дмитром Запорожцем. У вересні стартап залучив 100 млн доларів інвестицій серії D від Iconiq Capital. В результаті угоди компанія стала "єдинорогом" – її оцінка перевищила 1 млрд доларів. У грудні в GitLab також проінвестував фінансовий конгломерат Goldman Sachs.

Читайте також: Потрібен лише чохол − українці створили корисний пристрій

Топ-10 угод 2018 року, за оцінкою UVCA, виглядає так:

Gitlab – 100 млн доларів

BitFury – 80 млн доларів

People.ai – 30 млн доларів

GitLab – 20 млн доларів

YayPay – 8,4 млн доларів

DreamTeam – 5 млн доларів

Restream – 4,5 млн доларів

Busfor – 4 млн доларів

Preply – 4 млн доларів

Spinbackup – 1,5 млн доларів

Як показує звіт, онлайн-сервіси та software-компанії тримаються попереду за кількістю угод. При цьому хардверні та софтверні компанії залучили найбільші обсяги інвестицій.

А ось кількість угод по залученню фінансування через ICO впало – з 19 до 4. Сума інвестицій теж знизилася в кілька разів з 160,3 млн доларів до 58,3 млн доларів. Причину дослідники бачать в падінні довіри і необхідності забезпечення гарантій матеріальними активами, прибутком або доходом компанії. Це посприяло розвитку STO - Security Tokens Offering.

В цілому, розмір середнього чека венчурних інвестицій в 2018 році виріс на 112% в порівнянні з 2017 роком. Зараз він становить 0,92 млн доларів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook