В Україні центри зайнятості не можуть закрити вакансії великих виробництв. Водночас фіксують постійний потік кадрів.

Читайте також: За 2017 рік українські заробітчани перевезли з Польщі $4 млрд

Центри зайнятості у Львівській області не здатні задовольнити потреби іноземних інвесторів у кадрах. Попри це у Львівській області зареєстровано понад 13,8 тис. безробітних, пише finance.ua.

Державна служба зайнятості прогнозує у 2018 році погіршення ситуації з робочими кадрами у Дніпропетровській і Харківській областях.

"Люди влаштовуються на роботу і через деякий час звільняються. На їхнє місце приходять інші і все повторюється знову. В Україні не бракує робочих рук, проблема у постійному потоці кадрів", – каже Олег Рісний, керівник Львівського центру зайнятості.

Низька оплата праці і монотонна робота - головні причини звільнень українців. Крім цього, колишні співробітники іноземних підприємств говорять про суворі умови праці без можливості відпочинку. Так, щомісяця вони отримували 5-6 тис. грн, які можна заробити у невеликих компаніях з демократичнішими умовами праці.

"Неабияке значення має бажання українців отримувати соціальну допомогу і нелегальний заробіток. Виявити нелегальних працівників чи нелегальний бізнес дуже складно. Вихід із ситуації один – підвищення заробітних плат до рівня 12-14 тисяч гривень, які пропонують нелегальні виробництва", – підсумував Олег Рісний.