В Україні від 1 липня збільшується розмір пенсійних виплат громадянам. Підвищену виплату отримає понад п'ять мільйонів українських пенсіонерів.

Читайте також: Зміни в Україні від 1 липня: ринок землі, прожитковий мінімум та ціни на комунальні послуги

Про це йдеться на сайтах Урядового порталу і  Міністерства соціальної політики.

Підвищення пенсій пов'язано з ростом прожиткового мінімуму і стосуватиметься тих пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію і тих, хто не отримав її перерахунку від 2019 року.

Так, розмір мінімальної пенсії підвищиться від 1769 грн до 1854 грн. Також додатково підвищать надбавку до пенсії за понаднормовий страховий стаж. Крім того, зросте щомісячна державна адресна допомога до пенсії учасникам та інвалідам війни, пенсія за особливі заслуги.

Всім українцям, яким призначили страхову пенсію в 2019-2020 роках і не зробили перерахунок, виплату підвищили на 100 грн. 

Читайте також: Українським пенсіонерам перенесли підвищення пенсій

Як зазначається, від 1 жовтня заплановане нове підвищення пенсій для українців віком 75-80 років. Їм обіцяють зростання оплати на 400 гривень. Таких пенсіонерів в Україні майже 1 млн.

А від 1 грудня підвищиться мінімальна пенсія за віком для пенсіонерів віком від 65 років за наявності у них страхового стажу 30/35 років з 2 400 до 2 600 грн (40% від збільшеної МЗП з 6 500).

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook