Учителі російськомовних шкіл пройдуть курси підвищення кваліфікації в рамках підготовки до переходу на українську мову викладання.

Читайте також: В українських школах з'явиться нова посада

Про це повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою", – розповіла Новосад. 

Вона прокоментувала, чи не буде у дітей, особливо в старших класах, проблем із вивченням предметів зі специфічною термінологією через перехід із російської на українську мову. Новосад пояснила, що буде певний адаптаційний період, а за результатами першого року можна подивитися, як це відбувається і, можливо, відкоригувати навчальні програми.

"Нам нині насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови", – наголосила вона. 

Читайте також: В українських школах запровадять новий предмет: деталі

Також Новосад пояснила, чому Україна для російської мови не відстрочила перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року, як для мов Європейського Союзу. За її словами, це насамперед це було аргументовано близькістю мов. Міністерка зазначила, що для дітей, які навчаються російською мовою, вивчити українську та вчитися нею значно легше, ніж для дітей, які, наприклад, вчаться угорською мовою, оскільки російська та українська мова належать до однієї мовної групи і в російськомовному середовищі українська мова так чи інакше завжди є.

"Це середовище, в якому українську мову чують. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним", – упевнена міністр. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook