Пацієнти, які перехворіли на COVID-19, часто страждають не тільки від найбільш поширених симптомів – відсутності нюху та смаку. У них також спостерігаються міокардит і астенічний синдром.

Читайте також: В Україні оновили карантинні зони: куди потрапила Волинська область

Останній проявляється безсиллям і депресіями. Про це в інтерв'ю ТСН розповів головний лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

"З частих наслідків коронавірусу – коли людина тільки починає хворіти, то вона може втратити нюх і смак. У нас були хворі, у яких вони зникали на 4-5 місяців після одужання. І тільки згодом ці відчуття починають поступово відновлюватися", – пояснив він.

Читайте також: Безпліддя, розсіяний склероз та генетична зброя: у МОЗ спростували поширені фейки про вакцинацію від COVID-19

За словами медика, після коронавірусної хвороби у людини можуть з'явитися періодичні болі й швидка стомлюваність. Дехто спостерігав зміни з боку серцево-судинної системи у вигляді міокардитів, які можуть тривати до 2-2,5 місяців.

"Є ще низка хворих, у яких були ураження з боку нижніх кінцівок. Це – періодичні болі, утруднення ходьби. Також є значна частина тих, у кого спостерігається астенічний синдром: люди не мають настрою, швидко втомлюються, у них порушена функція сну", – пояснив Федоренко.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook