У Верховній раді пропонують заборонити перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації. Відповідний законопроект №4597 зареєстрували у ВР.

Читайте також: Свята і вихідні у лютому 2021: місяць буде унікальним

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Вказано, що кожного року Кабінет міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

Тобто, у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

"Надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі", – зазначають автори документу у пояснювальній записці.

Читайте також: Температура все нижче і нижче: сильні морози паралізують всі області України

Підкреслюється, що перенесення робочих днів є "типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії".

Також вказано, що перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, подекуди – двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.

"Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними", – сказано у пояснювальній.

Наразі документ опрацьовується у комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Його глава, Галина Третьякова, є одним з авторів документу.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook