Сьогодні, 8 серпня, набув чинності закон про функціонування електронного кабінету для ФОП, який має простили їм роботу. Напередодні закон опублікували у виданні "Голос України".

Читайте також: Названо суму: Зеленський внесе в Раду законопроект про підвищення мінімалки

Він передбачає скасовання обов'язкової книги обліку доходів для ФОП. Однак ця норма набуде чинності лише з 1 січня 2021 року. "ФОП зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, в тому числі через електронний кабінет. Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну фінансову політику", А зазначено в тексті документа.

Таким чином, ФОП I−III груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь−якій зручній формі − паперовій або електронній − із зазначенням суми доходу за місяць. Підприємцям на загальній системі також дозволили вести облік в паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Читайте також: Зеленський спростив життя українським ФОПам і збільшив стипендії сиротам

Він також скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації у електронному кабінеті платника податків і передбачає відображення податкових повідомлень в електронному кабінеті. Окрім цього, він вносить зміни до Податкового кодексу для створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів. Зокрема, полегшуються умови податкових перевірок.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook