Банкомати в Україні незабаром зникнуть. Це відбудеться з 1 серпня 2020 року. Саме тоді власники електронних платіжних засобів зможуть отримувати готівкові гроші з кас підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Читайте також: Українцям продають фальшивки: гроші друкують і поширюють по всій країні

Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 7 травня 2020 №59 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", яка набирає чинності з 25 травня 2020 року, передає РБК-Україна.

Національний банк передбачив також застосування суб'єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків. Крім того, НБУ розширив можливості суб'єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки в національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію на здійснення таких операцій. Відповідна норма стартує з 1 липня 2020 року.

Читайте також: У Луцьку відділення банку призупинило свою роботу

Як відзначають експерти, такий крок допоможе зменшити тінізацію економіки. Нова постанова НБУ буде сприяти зростанню безготівкового сегмента, а також фінансової інклюзії.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook