Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №8450 "Про інформацію для споживачів харчових продуктів".

Читайте також: Повідомили, де в Україні подорожчають продукти напередодні Нового року

За відповідне рішення 6 грудня проголосував 231 народний депутат, – повідомляє Економічна правда.

Законопроектом вводиться заборона на використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання.

Крім цього, законопроект зобов’язує виробників робити написи на упаковках читабельними.

Також визначається, що обов’язкова інформація про харчові продукти не повинна ховатися або спотворюватися іншою текстовою або графічною інформацією.

Читайте також: Якою курятиною краще годувати дітей: поради лікаря Комаровського

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект розроблений задля приведення українського законодавства у відповідність до положень регламенту ЄС про надання споживачам інформації про харчові продукти.

Законопроектом передбачено надання споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок і допоміжних речовин, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, викликають алергічні реакції або непереносимість.

Також законопроектом встановлюється вимога щодо надання споживачеві інформації про те, чи піддавався харчовий продукт розморожування.

У той же час передбачений відхід від вимоги про обов’язкове надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не піддавалися переробці або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їх купівлю.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter