В Києві жінка померла від коронавіруса після щеплення першою дозою препаратом Moderna. Щеплення вона отримала в той же день, в який виявилися симптоми хвороби.

Читайте також: У Луцьку після вакцинації проти COVID-19 помер чоловік (відео)

Про це пише APnews з посиланням на повідомлення голови Національної медичної палати України Сергія Кравченка.

Цей випадок, за словами Кравченка, викликає кілька питань. І перший з них – як проводити розслідування, якщо препарат Moderna в Україні не зареєстрований.

«Є летальний випадок, який збігся за часом з вакцинацією вакциною Moderna, яку не зареєстровано в Україні і завезена в країну як незареєстрований препарат. Фармако-епідеміологічне розслідування необхідно. І є проблема – як це зробити? Ця вакцина не зареєстрована, на неї немає досьє, немає методів контролю якості і немає затвердженої інструкції на доступному в Україні мовою», – зазначив він.

За словами Кравченка, 50-річна жінка 9-10 серпня перебувала на стаціонарному лікуванні у Київській міській клінічній лікарні №4.

Зазначимо, що 1 серпня киянка повернулася з Туреччини, а вже 5 серпня вона отримала перший укол вакциною Moderna..

«Захворіла 6 серпня гостро, на наступний день після першої дози вакцинації Модерною», – розповів Кравченко у коментарі УНІАН.

За його словами, спочатку у хворої були скарги на біль у руці, незначну лихоманку 37,2°C.

Читайте також: 13-річний хлопчик помер після другої дози щеплення Pfizer

Її стан погіршився 7 серпня: з'явилось блювання, трималась незначна лихоманка, виражена слабкість.

З 8 серпня у жінки спостерігалася млявість.

«9 серпня її стан різко погіршився, почалася задишка. Рідні викликали КШД, хвора була доправлена у відділення у вкрай важкому стані... Одразу була переведена у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Розпочата інтенсивна терапія», – додав Кравченко.

В той самий день, 9 серпня киянка здала ПЛР-тест на COVID-19, який виявився позитивним. Раніше ця жінка на коронавірус не хворіла.

Голова Національної медичної палати припустив, що киянка, ймовірно, заразилася коронавірусом ще до вакцинації і препарат тут ні до чого. Але це просто неможливо – адже перед вакцинацією повинен проводитися медичний огляд. Про це йдеться в наказі №595 від МОЗ.

«Судячи з усього, пацієнтку вакцинували в продромальний період. Це коли пацієнт уже інфікований, але немає клінічних проявів. Як же цю пацієнтку провакцинували в продромальний період? Тобто у неї не збирали анамнез життя, анамнез хвороби, епідеміологічний анамнез. Ніхто навіть не спромігся уточнити, чи була вона до цього в ендемічній зоні. Наприклад, в Туреччині, де циркулює штам Дельта», – каже Кравченко.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook