На нараді в Офісі президента України вчені розповіли главі держави Володимиру Зеленському про результати дослідження вітчизняного кандидата у вакцини від COVID-19.

Читайте також: Згорів за два дні: коронавірус вбив 8-річного хлопчика

Про це повідомила пресслужба президента 20 жовтня. Препарат пройшов доклінічну фазу випробувань.

Зеленський зазначив історичність цієї зустрічі й розробки.

"Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні", – сказав президент.

Дослідження тривали шість місяців і передбачали наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини.

Читайте також: Двоє пацієнтів із COVID-19 викинулися з лікарні

На нараді обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств для забезпечення виготовлення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – зазначив, що нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують.

Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов пообіцяв усіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook