Цього року 50 медичних та діагностичних процедур у межах програм медгарантій будуть для українців безоплатними.

Читайте також: Пологи в Україні можуть стати безкоштовними: нові правила (відео)

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький, пише Уніан.

Народний депутат розповів про плани на 2020 рік у сфері охорони здоров’я.

"На цей рік закладено у бюджеті 72 мільярди на виконання програми медичних гарантій. Цю програму уряд затвердив ще у листопаді. Медгарантія – перед нами це називали "гроші ідуть за пацієнтом", – зазначив Михайло Радуцький.

Він продовжив, що з 2 квітня 50 медичних та діагностичних процедур (зокрема, ультразвукове дослідження, рентген-дослідження, біопсія, оперативне лікування інсульту, пологи та ін.) у межах програм медгарантій будуть для українців безкоштовними.

Михайло Радуцький додав, що повний перелік цих безоплатних послуг можна переглянути на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Водночас, йдеться про заклади, які підписали угоду із НСЗУ. Михайло Радуцький додав, що фінансування програми "Доступні ліки" цього року в Україні збільшили на 3,2 млрд грн.

Читайте також: В Україні з'явиться програма медичних гарантій для населення

"Ці ліки,... держава сплачує їхню вартість, і людина за електронним рецептом безоплатно їх отримує", – зазначив Радуцький.

Нардеп додав, що детальніше із програмою та переліком ліків можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook