В Україні з 1 травня введуть річний тариф на газ, крім того блакитне паливо будуть продавати за квартальними і місячними цінами. Кожен українець зможе самостійно вибирати тариф.

Читайте також: Нардепи "За Майбутнє" вимагають від керівництва країни переглянути тарифи на газ (документ)

Це випливає з рішення, яке ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). "Це може бути і місячний, і квартальний продукт. При цьому, обрання будь-якого продукту не забороняє зміну споживачем постачальника протягом зазначеного періоду" , – зазначила в ході обговорення питання директор департаменту НРЕКП Тетяна Рябуха, передає "Укрінформ".

Рішення дозволить купувати газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде діяти в період з 1 травня поточного року до 30 квітня наступного.

"Дуже важливе питання – так званий "річний продукт". Це попереднє рішення. Після цього буде регуляторна процедура, яка триватиме близько місяця. Ми запрошуємо всіх учасників приєднатися до дискусії, щоб ми всі разом ухвалили зважене рішення, яка буде діяти для всієї країни", – зазначив в ході обговорення питання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Читайте також: У громаді на Волині боржникам відключають газ під приводом несправностей

Проєктом передбачається, що всі постачальники, які збираються або постачають природний газ населенню, зобов'язані в термін до 25 квітня оприлюднити на своїх офіційних сайтах річну ціну для споживачів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook