Над вишитою книгою працювали майже рік. За основу взяли перше видання "Кобзаря" 1840 року, головний редактор Олена Медведєва та художній редактор Анна Тимошок.

Читайте також: Втікала, стікаючи кров’ю: ромку жорстоко вбили на Закарпатті

За допомогою техніки стебнівки на матеріалі, який в народі називають "диким льоном", майстринi відтворили тексти восьми (без скорочень) поетичних творів Тараса Шевченка: "Думи мої", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка" ("Нащо мені чорні брови"), "До Основ’яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч". Твори вишиті мовою оригіналу. Збережено абсолютно всі авторські знаки, − йдеться на сайті Ідеї декору.

Читайте також: Художниця з Волині отримала орден княгині Ольги ІІ ступеня

Тексти "Кобзаря" редактори доповнили вiдповiдними ілюстраціями, якi вишитi хрестиком. Так, відтворено шість малярських творів Тараса Шевченка, які належать до періоду його ранньої творчості. Майстринi кажуть, що найважче було працювати саме над ілюстраціями, адже перевести картини у схеми для вишивки, підібрати кольори, які б сповна відображали Шевченкову гаму, не так уже й просто. Майстрині погоджуються, що найцікавіше, але разом з тим найскладніше, було створити портрет молодого Тараса, його "Катерину" і маловідому роботу "Визволення Петра Апостола з темниці", що символізує визволення Шевченка з кріпацтва.

Читайте також: Українці винайшли унікальну бездротову зарядку

Книга містить 48 сторінок з дикого льону розміром 36,5 х 26 см. Переплетення і шкіряна внутрішня обробка зроблені за зразком оформлення стародруків. Вишитий "Кобзар" важить 3,3 кг, а зберігають його в спеціальній шкіряній сумці-футлярі. Брати книгу в руки можна тільки в білих рукавичках.

Вишиту книгу можна буде побачити в Музеї книги і друкарства у Києві, Музеї Тараса Шевченка, виставкових залах Рівненського краєзнавчого музею.

 

 

 

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter