В Україні змінили правила нарахування субсидій. Тепер громадяни, які поклали в банк велику суму під відсотки або купили іноземну валюту, можуть залишитися без допомоги.

Читайте також: Всіх українців переведуть на річні тарифи на газ: кому доведеться платити на 1,5 тис. грн більше

Про це йдеться в матеріалі «Сегодня». Тепер субсидію будуть відбирати за наявність банківського депозиту на суму понад 56 тис. грн (понад 25 прожиткових мінімумів).

При цьому в Україні діє закон про банківську таємницю, тобто інформація про депозити повинна бути закритою для третіх осіб, пояснює глава комітету економістів України Андрій Новак. Тому він вважає ініціативу Кабміну не тільки антисоціальною, але й нелегітимною з погляду права.

Також туди належать громадяни, які купували валюту, товари або послуги на 50 тис. грн. 

«Ми виявили, що за минулий рік 830 одержувачів субсидій купили валюти на 139,9 млн грн», – зазначає заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Позбавити субсидії можуть за поїздки за кордон. Деталей по цьому пункту поки немає, а він насторожує чи не найбільше, зазначає ексміністр соціальної політики України Андрій Рева.

Читайте також: Інфляція зростає, а продукти дорожчають: що буде з гривнею, тарифами та субсидіями

«У нас же є державна програма – лікування за кордоном дітей. Зокрема трансплантація. І що, якщо сім'я поїхала, вона не потребує субсидії?» – говорить Рева.

Також уряд скасував комісії, які дозволяли призначати субсидії в окремих випадках. За підрахунками ексміністра, лише у Вінницькій області в цей опалювальний сезон із 36 тис. субсидій через спецкомісії призначили 19 тис. Тобто якби комісій не було, всі ці сім'ї отримали б відмову, але в Кабміні запевняють, що комісії все одно нічого не вирішують.

У Кабміні посилення правил пояснили численними порушеннями. Їх виявили під час верифікації одержувачів субсидій. Щоб не було таких зловживань, чиновники вирішили ретельніше перевіряти заявників.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook