Коронавірус може знаходитися на шкірі людини не менше дев'яти годин і при цьому залишатися активним. До такого висновку прийшли вчені з японського Медичного університету Кіото.

Читайте також: В Україні за добу різко знизилась кількість інфікованих COVID-19 (статистика по регіонах)

Як зазначили фахівці в новому дослідженні, патогени інших вірусів можуть виживати на шкірі протягом більш короткого часу. Наприклад, грип здатний прожити на шкірі людини всього близько двох годин, пише видання НВ.

"Дев'ятигодинне виживання SARS-CoV-2 (штам вірусу, який викликає COVID-19) на шкірі людини може збільшити ризик контактної передачі у порівнянні з IAV (вірусом грипу A), тим самим прискорюючи пандемію", − йдеться в повідомленні вчених.

Для отримання результатів був проведений експеримент і на шкіру наносили по 100 тисяч зразків коронавірусу і грипу. Потім фіксувався час, який проходив до повного зникнення патогенів зі шкіри. Віруси грипу зникали в середньому за 1-2 години, а коронавірус тримався в середньому близько 9 годин, в окремих випадках – навіть до 11 годин.

Читайте також: Названо орган, ураження якого вдвічі збільшує ризик смерті від COVID-19

Також в ході дослідження було встановлено, що віруси грипу і коронавірусу знищуються при обробці шкіри 80% розчином етанолу. Це підтверджує важливість частого миття рук в умовах пандемії та обробки їх спеціальними дезінфекційними засобами.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook

"Більш тривале виживання SARS-CoV-2 на шкірі збільшує ризик контактної передачі, однак гігієна рук може знизити цей ризик", - відзначають вчені.