В Україні розробляється державний проєкт "Великдень вдома", який дозволить мінімізувати кількість вірян у церквах на велике християнське свято. Про це президент України Володимир Зеленський розповів на селекторній нараді з очільниками обласних ОДА та мерами облцентрів, пише ТСН.

Читайте також: Надзвичайна ситуація на Волині: у Луцьку встановлять блокпости

"Великдень зазвичай збирає у церкві багато людей. Серед них і ті, хто приїхав з-за кордону. Тому зараз ми готуємо та вже скоро презентуємо проект "Великдень вдома", який допоможе відсвяткувати це велике свято вдома, не збираючись натовпами у церквах", – сказав Зеленський.

За словами президента, він поспілкувався з главами церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь онлайн і за мінімальною присутності людей в церквах.

"Якщо якийсь обряд вимагає присутності людей, то треба обмежувати кількість прихожан. Усі очільники церков погоджуються з цим", – зазначив президент.

Розглядається можливість розміщення патрулів біля храмів та церков. У разі великого скупчення людей вони мають проводити бесіди з парафіянами й роз’яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не лише для них самих, а й для здоров’я тих, хто навколо.

Читайте також: На Волині офіційно зафіксували перший випадок коронавірусу: хто захворів та з ким контактував

Існує домовленість з главами церков щодо можливості долучення їхніх представників до обласних штабів, які займаються запобіганням поширенню COVID-19.

Зазначимо, що Кабмін ухвалив рішення про продовження надзвичайної ситуації в Україні до 24 квітня, в той час як Великдень у християн східного обряду припадає на 19 квітня, а у християн західного обряду – на 12 квітня. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook