Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України про зменшення тиску на бізнес". Передає УНІАН.

Читайте також: Верховну Раду "замінували": що відомо

За таке рішення проголосували 347 народних депутатів.

Законом декриміналізується відповідальність за фіктивне підприємництво. Тобто з Кримінального кодексу України вилучається стаття 205, якої призначалося покарання за фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що склалася поширена практика використання контролюючими органами матеріалів досудових розслідувань і вироків судів у кримінальних проваджень за статтею 205 КК для обґрунтування донарахування грошових зобов'язань платників податків. При цьому наголошується, що негативні тенденції у вирішенні податкових спорів були спровоковані розповсюдженим хибним підходом судів до оцінки доказів, наданих контролюючими органами.

Згідно з прийнятим законом підвищено розміри сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних злочинів, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Зокрема, пропонується встановити, що під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів та інших обов'язкових платежів, які в три тисячі (зараз в тисячу – УНІАН) і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в п'ять тисяч (зараз в три тисячі – УНІАН) і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов'язкових платежів, які в сім тисяч (зараз в 5 тисяч – УНІАН) і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Також збільшено розміри штрафу за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

У пояснювальній записці також зазначається, що на сьогодні в Україні склалася практика використання кримінальних проваджень як засобу тиску на бізнес, зокрема в контексті проведення податкових перевірок. Така тенденція спотворює суть і мету кримінальної відповідальності. Згідно з гуманізацією кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, відмова від карального характеру контролю за ухиленням від сплати податків дозволить створити сприятливе середовище для функціонування бізнесу в Україні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook