Виявляється, сидячий спосіб життя вбиває швидше, ніж куріння, діабет і серцеві захворювання.

Читайте також: Буде, як у Європі: Супрун розповіла про нову реформу

Група вчених з клініки Клівленда (США) проаналізувала історії хвороб 122 007 пацієнтів, які проходили лікування з 1991 по 2014 рік, і виявила, що найвищий відсоток смертності був серед тих, хто нехтував фізичними вправами, пише канал 2+2.

Доктор Ваель Джабер, який очолював дослідження, говорить, що малорухливий спосіб життя більше шкодить здоров'ю, ніж гіпертонія, діабет і куріння, тому його слід лікувати як хворобу.

"Серцево-судинні захворювання і діабет є найбільш дорогими захворюваннями в Сполучених Штатах: ми витрачаємо більше 200 мільярдів доларів на рік на лікування цих захворювань і їх ускладнень, – констатує доктор Джабер. – Але замість того, щоб витрачати величезні суми на лікування, ми повинні заохочувати наших пацієнтів щодня займатися спортом".

Друге відкриття, яке зробили американські вчені, полягає в тому, що регулярні заняття спортом подовжують життя незалежно від їх інтенсивності. Раніше вважалося, що надмірні тренування можуть підвищити ризик передчасної смерті, але дослідження показало, що це не так.

Читайте також: "Вакцинація – єдиний спосіб вберегтися від небезпечних захворювань", – головний педіатр Луцька

У тих, хто майже не займається спортом, ризик померти раніше часу на цілих 390% вище, ніж у тих, хто регулярно тренується. Це пояснюється тим, що люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, більш схильні до захворювань серцево-судинної системи. Тому замість ліків їм варто виписувати комплекс фізичних вправ.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter