У Міністерстві охорони здоров’я Польщі спростували слова віце-спікера сейму про те, що через непрофесіоналізм працюючих у Польщі українських медиків у країні почало помирати більше людей.

Читайте також: "У смертях поляків винні українські медики" – Віце-маршалок Сейму Польщі

Про це в середу, 6 червня, повідомляє Oko.press.

"Міністерство здоров’я Польщі не знає жодного випадку смерті пацієнта внаслідок медичних помилок української медсестри чи відсутності в неї професіоналізму", – повідомили в прес-службі відомства у відповідь на запит журналістів.

Нагадаємо, віце-маршалек сейму Польщі Станіслав Тишка в ефірі одного з телеканалів заявив, що через працевлаштування нібито менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей.

"Польські лікарні не винаймають медсестер з України нижчої кваліфікації, ніж потрібно. Медсестри з-за кордону, які зараз працюють у польських установах охорони здоров’я, мають право на роботу, що означає наявність необхідної кваліфікації для опіки – на одному рівні з польським медичним персоналом", – пояснили в міністерстві.

Як повідомлялося, посольство України в Польщі зажадало вибачень від Тишки – за ксенофобську і примітивну спробу перекласти провину на іноземців.

Читайте також: У Польщі занепокоєні кількістю заробітчан з України

Радник-посланник посольства України в Польщі Василь Зварич заявив, що Тишка не відповів на заклик посольства. ЗМІ також безуспішно намагалися зв’язатися з віце-маршалеком. Тишка не опублікував доказів своїх звинувачень щодо медсестер чи лікарів з України.

За даними польської Ради медсестер і акушерок, на початку 2018 року в країні працювало лише 82 медсестри і 8 акушерок з України.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter