ТОВ "Волиньгаз Збут" фігурує у злочинній схемі, за якою заробляли гроші на газових тарифах. 

Читайте також: Лучанам за невчасну оплату "комуналки" буде нараховуватися пеня

Про це стало відомо з ухвали Шевченківського районного суду від 21 березня 2019 року, пише Конкурент.

Виявляється, посадові особи ТОВ "РГК Трейдінг" у змові з керівництвом підконтрольних Операторів газорозподільних систем, які входять до Групи компаній ТОВ "Регіональна газова компанія", а також невстановленими посадовими особами АТ "Укртрансгаз", організували схему з протиправного заволодіння коштами тарифу на послуги з розподілу природного газу в обсязі різниці між оплаченими Операторами ГРМ та фактично поставленими ТОВ "РКГ Трейдінг" обсягами нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу газорозподільчих мереж. А також подальшим виведенням коштів у вказаному розмірі у тіньовий обіг.

Як повідомило слідство, за 2018 рік за цією схемою Оператори ГРМ задля подальшого привласнення через ТОВ "РГК Трейдінг" вивели під виглядом закупівлі природного газу на покриття ВТВ понад 2,5 млрд грн з тарифу на послуги з розподілу природного газу. Зокрема розбіжність між податковими накладними та балансами АТ "Укртрансгаз" становить 264723,6 тис. м. куб. Ці гроші як із залученням транзитерів в особі пов'язаних із ТОВ "РГК" газових трейдерів ТОВ "Статус-Трейд" та ТОВ "Волиньгаз Збут", так і напряму були виведені у тіньовий обіг. Через ТОВ "Статус-Трейд" вивели близько 1 млрд грн (розбіжність між податковими накладними та балансами АТ "Укртрансгаз" становить 94166,697 тис. м. куб.). Через ТОВ "Волиньгаз Збут" – 14 млн грн (розбіжність між податковими накладними та балансами АТ "Укртрансгаз" становить 1020 тис. м. куб.).

Читайте також: "Волиньгаз" зобов'язали повернути гроші волинянам

Операції здійснювали через ПАТ "Банк "Український капітал". Відтак слідчий просив суд надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають там. Суд задовольнив клопотання частково.  

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook