Кіберполіція затримала шахраїв з Волині та Львівщини, які продавали техніку та гаджети з Китаю під виглядом оригіналів відомої марки.

Читайте також: На Волині неповнолітню дівчину ошукали інтернет-шахраї

Про це повідомляє пресслужба департаменту кіберполіції.

Злочинці створили понад 50 вебсайтів для збуту гаджетів. Лише протягом трьох місяців 1500 громадян придбали фальсифіковану техніку на суму понад 1,5 мільйона гривень. Правоохоронці провели обшуки у Львові, Києві та на Волині.

Кіберполіція встановила, що до такої діяльності причетні 11 мешканців Львова, Львівської та Волинської областей. Для своїх шахрайських дій зловмисники створили вебсайти, на яких пропонували придбати фальсифіковану техніку відомої марки, та відкрили магазин.

Товар для продажу фігуранти замовляли з Китаю. Для того, щоб він мав вигляд оригіналу, використовували новітню поліграфію, копії оригінальних упаковок, відтиски марки та унікальні ідентифікатори.

Правоохоронці провели 17 обшуків за місцями проживання та в автомобілях фігурантів у Львові, Києві та на Волині, а також у приміщенні магазину.

Читайте також: На Волині шахраї продають фальшиві талони на пальне

За результатами обшуків вилучили ноутбуки, системні блоки, планшети, мобільні телефони, навушники та коробки до них, наклейки зі штрих-кодами, коробки до мобільних телефонів, банківські картки, стартові пакети, флеш-накопичувачі даних, наліпки з логотипом, наліпки з IMEI до мобільних телефонів, жорсткі диски, печатку магазину, приладдя для виготовлення коробок та пакування товару, інструкції до мобільних телефонів і транспортні засоби.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook