За прогнозами волинських митників, напередодні та під час тривалих вихідних 27 квітня-1 травня можливі накопичення транспортних засобів в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон України як на пасажирському, так і на вантажному напрямках. 

Читайте також: На Волині водій рейсового автобуса "попався" з контрабандою

Прокоментував ситуацію в.о. начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький, повідомляє прес-служба ДФС у Волинській області.

"Митниця зі свого боку перерозподілила особовий склад таким чином, щоб прискорити темпи пропуску автомобілів. Але ми можемо оформляти тільки те, що пред’явлене до оформлення, − пояснює посадовець. – На пасажирських смугах перевезень це стосується автомобілів з іноземною реєстрацією, які можуть ввозитись на період пасхальних свят українськими трудовими мігрантами, що перебувають на тимчасовому консульському обліку. Для в’їзду їм необхідно представити паспорт з відміткою про облік та документи на авто, які б засвідчили право власності цього громадянина на цей легковий автомобіль. Інший спосіб в’їзду – прохідний транзит на період до 10 діб – передбачає внесення грошової застави у повному розмірі митних платежів. Розрахунок вартості застави також потребує пакету документів та додаткового часу на її внесення і оформлення. У зв’язку зі змінами законодавства, про які заклопотані українці за кордоном могли не знати, раджу усім заздалегідь вивчити нові правила транзиту і вирішити. Бувають випадки, коли доцільніше скористатись міжнародними автобусними чи залізничними рейсами", − зауважив Шелігацький. 

Але, за його словами, ще більшою з року в рік є проблема попередніх повідомлень для міжнародних перевізників імпорту. На замовлення українських суб’єктів ЗЕД вони спочатку перетинають кордон, а товар оформляють уже на внутрішньому митному посту. І якщо суб’єктом ЗЕД через вихідні його працівників невчасно подано попередню митну декларацію – водії−далекобійники можуть на кілька діб потрапити у пастку очікування. Виїхати він не може – бо не оформлений, оформитись не може – бо нема документів, документів не подають – бо брокер на 5 днів пішов святкувати.

Більше того, порушуються і норми Митного Кодексу, де на подачу документів у пункту пропуску відводиться не більше 3 годин, і логістика перевезень. Адже очікують ці вантажівки на спеціально відведеній території, розміри якої на МАПП "Ягодин" в напрямку в’їзду в Україну дозволяють розмістити одночасно лише до 70 транспортних засобів. Інші, навіть сумлінні перевізники і декларанти, через переповненість стоянки в цей час змушені стояти в заторі на мосту. 

Читайте також: Польські прикордонники разом з українцями роками наживалися на контрабанді цигарок

"Тож раджу усім бути взаємно організованими, дотримуватись норм Митного Кодексу і тоді травневі свята, проведені у дорогах, мають шанс бути приємнішими", − звернувся в.о начальника Волинської митниці до учасників транскордонного руху.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook