На Волині один з найнижчих показників вакцинації. Натомість медики констатують, що пацієнти, які поступали на лікування в медзаклади за останні три місяці з тяжкими формами перебігу та ті, хто помер від COVID-19, були нещеплені.

Читайте також: В Україні вперше вакцинували дітей від коронавірусу

Про це йшлося під час брифінгу щодо перебігу вакцинальної кампанії, повідомляє ІА Волинські новини.

Зокрема, згідно з інформацією ОДА, на Волині було здійснено 106 840 щеплень, 41 857 осіб отримали дві дози вакцини, проте – це надто низький показник, зауважив голова ОДА Юрій Погуляйко.

«Прикро констатувати, але на Волині – одні з найнижчих показників вакцинації в Україні. На сьогодні проведено 106 тисяч щеплень, але це мала цифра і ми не зможемо подолати той етап, який прогнозують експерти. Вони говорять, що в серпні-жовтні буде жахлива ситуація», – зазначив він і нагадав, що єдиний ефективний захист від коронавірусу – щеплення.

Закликав вакцинуватися і голова Волинської облради Григорій Недопад.

«Пандемія змусила нас перелаштувати життя і легше не буде. Особи невакциновані будуть обмежені в пересуванні у Європі, а потім, мабуть, і в Україні. Я особисто переконався, що на спецмедбазах вакцини достатньо. Будь ласка, не ігноруйте. Найменше, що ви можете зробити для себе і своїх близьких, – це вакинація. Так ви зменшите вірогідність, що будете носієм цієї хвороби. Я сам вакцинований», – наголосив він.

Як повідомила головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко, відповідно до результатів проведених досліджень, за останні три місяці всі летальні випадки від коронавірусної інфекції були серед невакцинованих осіб.

«Ми проаналізвували захворюваність. Всі важкі хворі і летальні випадки – не щеплені особи. Ми проаналізували історії хвороб важких хворих за останні три місяці, коли було небагато ніби захворювань, і виявили, що 99,9% випадків – це нещеплені особи. Лише один хворий був щеплений однією дозою вакцини. Всі летальні випадки за останні три місяці – нещеплені волиняни. Тому кожен обирає сам, чи йому захистити себе, вакцинуючись», – наголосила вона.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook