МОЗ на чолі з Уляною Супрун заборонив вводити українцям ряд препаратів.

Читайте також: Злодійка з американським паспортом: журналіст показав, як Уляна Супрун розкрадає бюджетні кошти під виглядом "реформ"

Про це повідомив український журналіст Олександр Дубінський. Він прокоментував рішення Міністерства охорони здоров’я не робити пацієнтам уколи.

Напередодні міністерство охорони здоров’я на чолі з Уляною Супрун, яка після інавгурації покинула Україну, оголосило скандальне нововведення. Співробітники відомства закликали лікарів не призначати українським пацієнтам лікування уколами, якщо можна замінити їх таблетками. Чиновники посилаються на рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Нібито, медики часто зловживають ін’єкціями, а люди отримують травми після проколів медичними голками. У МОЗ підкреслили: неважливо, яким способом діюча речовина потрапить в кров пацієнта.

"Уявіть, якими дебілами вони нас вважають. У принципі, якщо існують в країні люди, які підтримують міністра охорони здоров’я за те, що вона дозволяє їм дивитися на зварювання… Я вважаю, що і таблетки потрібно скасувати. Як можна порівнювати надходження преоральним шляхом таблетки, її розчинення, проникнення через шлунково-кишковий тракт, кров, поширення, з уколом, який проникає в кровоносну і відразу поширюється по організму, по швидкості. Так ніякої різниці немає. Так, для дебілів абсолютно ніякої. Ну, а якщо дебілів багато, то, в принципі, і таблетки можна скасувати, тому що вони все одно помруть, не розуміючи, що таке лікування", – обурився Олександр Дубінський.

Журналіст також вказав на колосальну різницю між українськими та європейськими таблетками. Як він зазначив, у порівнянні з зарубіжними аналогами вітчизняні засоби – "просто крохмаль". При цьому пацієнти змушені купувати ліки за європейськими цінами, а іноді і дорожче.

Читайте також: "Не хочу вчитися": українських студентів-медиків змушують складати американський іспит (відео)

"Керівництво міністерства охорони здоров’я взагалі ніякого відношення до здоров’я не має. Воно має відношення тільки до корупції на держзакупівлі, просуванню правильних фірм по забезпеченню поставок в Україну потрібних препаратів. Вони ж порізали ліжко-місця і вони ж ввели цю саму телемедицину, коли ви виїжджаєте трохи за Київ, а там ніякого сигналу немає", – підсумував Олександр Дубінський.

Дивитись із 12.45 хв.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook