Шахраї постійно продовжують вигадувати нові способи відбору грошей у довірливих українців, що виїжджають за кордон на заробітки. Існує величезна кількість невеликих і напіванонімних контор, які заманюють довірливих претендентів, щоб зібрати свої комісійні і сховатися.

Велика кількість посередників пропонує свою допомогу в оформленні віз. Але абсолютно всі посольства і консульства заявляють, що ніхто не може посприяти отриманню візи або скоротити терміни її оформлення. Єдине в чому вам можуть допомогти - зібрати пакет документів, пише Вероятно.

«Деякі шахраї йдуть далі і просто вклеюють в закордонні паспорти підроблені візи. Такий обман виявляється при перетині кордону і вам надовго буде заборонений шлях у потрібну країну», - розповіла hr-консультант Анна Шкумат.

Після введення безвізового режиму для українців в Європі з'явилася ще одна схема шахрайства. На просторах інтернету, особливо в соцмережах, почастішали оголошення про набір працівників в Європу по біометричного паспорту. Часто пропонують роботу в Німеччині, Нідерландах, Норвегії з легалізацією по прибуттю в країну призначення.

«Кандидатам на роботу необхідно розуміти, що такої легальної роботи для некваліфікованих працівників немає. Виняток становлять фахівці в IT сфері, інженери, архітектори і т.д., але вони повинні знати мову і їм дійсно оформляються робочі візи», - попередила директор агентства з працевлаштування за кордоном Work Garant Тетяна Бугакова.

Але поширені і інші шахрайські схеми:

Наприклад, продають запрошення на роботу і відкривають на їх підставі національні візи.

Суть полягає в тому, що людина купує запрошення на роботу від одного роботодавця, відкриває візу, в'їжджає по ній в країну, після чого влаштовується вже до «реального» працедавця. У цій схемі бере участь як потенційний працівник, так і та людина, яка продає запрошення.

Укладають договори, які не відповідають фактичним умовам.

Йдеться про розбіжністю між обумовленою заробітною платою і тією, яка вписується в договір. Також в контракті можуть вказувати меншу кількість робочих годин, ніж насправді.

Наприклад, співробітник повинен працювати на півставки, а по приїзду дізнається, що - на повну. Якщо працівник свідомо пішов на підписання такого договору, він так само, як і роботодавець, буде нести відповідальність.

Роботодавці (дуже часто агентства праці) беруть гроші за документи, які необхідні для отримання дозволу на тимчасове перебування (наприклад, карту тимчасового побуту) зі своїх співробітників.

Такі дії є незаконними, так як агентство, яке виступає в якості наймача, який не має права брати за це гроші.

«Якщо вам пропонують роботу по польській візі як некваліфікованого працівника в якусь із країн Європи, то, швидше за все, ви будете працювати нелегально. Легальна схема оформлення існує для польських будівельних компаній, у яких є контракти на виконання роботи в Європі», - зауважила Тетяна Бугакова.