Підприємці Волині й Луцька продовжують війну з обласною облспоживспілкою. Здебільшого, люди скаражаться на необгрунтоване підняття орендної плати на ринках. Мовляв, апетити облспоживспілки збільшуються, а підприємці натомість не отримують нічого: ані покращення умов на ринках, ані реконструкції і ремонту торгових площ. За що ж тоді облспоживспілка здирає гроші з людей?

Читайте також: Ковельські підприємці готові влаштувати Майдан через свавілля облспоживспілки

Почнемо з того, хто є керівниками облспоживспілки. Головою правління є Марта Кандиба, її перший заступник – Володимир Горгут, заступник – Світлана Завацька. Незважаючи на дане ранжування, першою скрипкою є саме Володимир Горгут.

Володимир Горгут і Марта Кандиба

Цей досвідчений діяч взяв на себе роль реформатора системи споживчої кооперації на Волині. Зокрема Володимир Горгут з командою розбазарили чимало фабрик і заводів Луцька та області, частина з яких перетворилась на руїни. Деякі об'єкти вони продали за безцінь приватним особам, отримавши величезні суми у якості відкатів. Певні приміщення здаються в оренду за чималі гроші. Наразі вони зосередилися на діяльності найбільших ринків.

Рік за роком облспоживспілка виживала пайовиків і забирала під свій контроль площі під ринки. Вона сама регулювала ціни на оренду торгового місця для підприємців і досі виступає у ролі посередника між державою та бізнесом. Отримуючи чималі суми за оренду, облспоживспілка виконує лиш мізерні зобов'язання – оплачує комунальні послуги. Про ремонт і приведення торгових площ до належного стану мова навіть не йде. Тому підприємцям доводиться за власний кошт проводити реконструкцію та облагородження на ринках.

Читайте також: Як влада Луцька реформує ринки міста

До Горгута навіть приїжджали Правий сектор з Автомайданом із вимогою відзвітуватись і зробити діяльність облспоживспілки прозорою. Згодом у офісах облспоживспілки і помешканні Горгута були проведені обшуки і вилучені ділові документи. Прокуратура здійснювала досудове розслідування кримінального провадження про протидію законній господарській діяльності та заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами. Однак і тут Горгут з колегами вийшли "сухими з води".

З початку 2018 року облспоживспілка підняла орендну плату для підприємів кількох ринків Волині. Зокрема, на Центральному ринку Луцька та на Ковельському ринку. Що закладено у новий тариф в організації не повідомили і взагалі відмовляються спілкуватись з підприємцями на тему орендною платні.

В обласному центрі знайшли спосіб допомогти підприємцям і створили КП "Луцькі ринки", які покликані покінчити з нечесними посередниками. Схоже, що в області подібний крок також не за горами.

Наразі Володимир Горгут намагається тиснути на підприємців усілякими способами, аби не втратити "золоті гори", які він отримував задарма. КП "Луцькі ринки" стало справжньою загрозою для диктатури облспоживспілки, яка в найближчому майбутньому ризикує позбутись доступу до легких грошей і нав'язуванні умов роботи ринків Луцька та області.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter